Praktyczny dom: jeden pilot do wszystkich urządzeń

Po zgubieniu pilota, znalezienie identycznego może być trudne. Niektóre modele kosztują nawet kilkaset złotych. Uniwersalny pilot do telewizora i innych urządzeń jest tańszy, a przy tym bardziej praktyczny, bo posłuży też do sterowania klimatyzacją, komputerem czy wieżą.

W przypadku nowych modeli telewizorów czy wież znanych marek oryginalny pilot można czasem kupić nawet w markecie, choć zwykle jest on dość drogi. Osoby, które posiadają starszy sprzęt, mogą mieć jednak duży problem z dobraniem do niego odpowiedniego kontrolera. Kupując w sieci zdekompletowany pilot pochodzący z cudzego zestawu nie ma pewności, że nie przestanie działać za kilka miesięcy. Poza tym piloty z internetowych aukcji nie muszą być oryginalne, nawet jeśli posiadają logo znanej firmy. Istnieją też zamienniki bez nazwy znanego producenta. To sposób, by tanio zastąpić pilot. Jednak przy większej ilości urządzeń w domu bardziej praktyczne mogą być uniwersalne piloty.

Pilot na akumulator i do Smart TV

Pilot uniwersalny z aplikacją do programowania

Ich plusem jest to, że taki sprzęt nowego typu można zaprogramować, by obsługiwał jednocześnie DVD i telewizor czy dekoder. Istnieją dwa rodzaje takich pilotów. Starsze wyglądają tak samo, jak tradycyjne urządzenia. Trzeba je zaprogramować ręcznie i zwykle wymaga to dobrej znajomości swojego sprzętu. Najczęściej w ten sposób da się zaprogramować na jednym pilocie najwyżej kilka sprzętów. Alternatywą jest pilot uniwersalny do telewizora z charakterystycznym ekranem. To już bardziej zaawansowane urządzenia, które mogą sterować nie tylko telewizorem, ale też klimatyzacją czy odtwarzaczem muzycznym jednocześnie. Do ich zaprogramowania potrzeba aplikacji.

Pilot uniwersalny do wszystkich urządzeń

To odpowiedź na problem rosnącej ilości pilotów do domowych sprzętów. Posiadanie kontrolera do bramy wjazdowej, wieży, głośników czy lodówki to ułatwienie, ale gdy robi się takich urządzeń zbyt dużo, łatwo o bałagan i zgubienie pilotów. Dlatego w większych domach funkcjonalny pilot uniwersalny może być jedynym sposobem, by zapanować nad dużą ilością elektronicznych sprzętów.

Pilot uniwersalny do wszystkich urządzeń

Pilot na akumulator i do Smart TV

Ciekawostką są modele ładowane na kabel USB na podobnej zasadzie, jak telefon. To rozwiązanie odwiecznego problemu wyładowujących się w pilocie baterii. W przypadku pilota, który będzie używany wielokrotnie w ciągu dnia do obsługi wielu różnych urządzeń, wbudowany akumulator może przynieść w perspektywie czasu spore oszczędności czasu i pieniędzy potrzebnych na ciągłe wymiany baterii.

Niektóre zaawansowane modele mogą nawet sprawdzać się jednocześnie przy telewizorze, Smart TV, TV boxach, konsolach i komputerach. To przydatne w domach, w których telewizor służy też do oglądania filmów na Youtube czy grania w gry. Pisanie za pomocą padów do gier i kontrolerów jest bardzo męczące, dlatego można do takiego sprzętu dobrać pilot uniwersalny z niewielką klawiaturą, a nawet myszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here