Stosowanie płynów do instalacji grzewczych, instalacji C.O., instalacji klimatyzacyjnych, instalacji chłodniczych, instalacji solarnych oraz pomp ciepła niesie za sobą wiele pozytywnych konotacji.

Zamiast zalewać instalacje zwykłą wodą warto zrobić to płynem, który jest mieszanina glikolu propylenowego z dodatkiem inhibitorów korozji i środków uszlachetniających. Specyfikacja nowoczesnych płynów do instalacji zapewnia: efektywna wymiana ciepła, ochrona przed zamarzaniem, ochrona przed zagotowaniem, ochrona elementów silnika i układu chłodzenia przed korozją, neutralność wobec elastomerów i tworzyw sztucznych, stabilność chemiczna w niskich i wysokich temperaturach, mieszalność z twardą wodą, mała skłonność do pienienia oraz wysoki stopień biodegradacji. Odpowiednie stosowanie takiego produktu wymaga wiedzy.

Jak stosować płyn do instalacji?

Płyny do instalacji zapewniają doskonałą całoroczną ochronę przed mrozem, przegrzaniem i korozją. Płyny sprzedawana są zarówno w postaci gotowej do użycia, jak i w formie koncentratu. Koncentrat przed zastosowaniem należy rozcieńczyć wodą odpowiednio do wybranego stopnia ochrony przed zamarznięciem, według instrukcji producenta. Do rozcieńczenia najlepiej używać wody destylowanej lub czystej wody wodociągowej. Przed napełnieniem instalacji należy wypłukać wszelkie zanieczyszczenia. Obecne w instalacji złogi po wcześniejszym okresie użytkowania powinny zostać usunięte przez specjalnie do tego przeznaczone preparaty lub czystą wodą wodociągową. Płukanie należy powtarzać do skutku, czyli momentu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń. Po ostatecznym przepłukaniu instalacji należy zalać ją wcześniej przygotowanym roztworem oraz usunąć z instalacji powietrze, które dostało się w trakcie procesu płukania i aplikacji płynu.

Gdzie dokonać zakupu płynu do instalacji?

Przy zakupie płynu do instalacji nie należy oszczędzać. Zakup płynów na bazie glikolu z nieautoryzowanych źródeł może mieć skutek zupełnie odwrotny do zamierzonego. Zakup środków chemicznych z nieznanych źródeł nigdy nie jest rozsądnym pomysłem. Pomimo iż cena może być bardzo atrakcyjna nie warto podejmować takiego ryzyka dla oszczędności kilkunastu złotych. Rozsądnym zachowaniem jest zakup odpowiedniego płynu prosto od producenta. Jednym z polskich producentów zajmujących się produkcją płynów na bazie glikolu propylenowego jest http://organika.com.pl/o-nas/aktualnosci/plyny-do-instalacji/, która na lokalnym rynku funkcjonuje od ponad 100 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here