Pościel antyalergiczna

Alergia na roztocza kurzu domowego jest jednym z najbardziej nieprzyjemnych, a jednocześnie najczęściej spotykanych schorzeń. Rozpoczynanie dnia dokuczliwym kaszlem jest nie tylko uciążliwe fizycznie, ale też powoduje rozdrażnienie, utrudnia koncentrację na codziennych obowiązkach i przyspiesza proces zmęczenia. Miliony Polaków poszukują odpowiedzi na pytanie, jak sobie radzić z tak uciążliwym problemem. Spróbujmy pomóc!

Co znajdziemy w kurzu?

Nawet najbardziej pracochłonne sprzątanie nie gwarantuje całkowitego wyeliminowania kurzu z naszych gospodarstw domowych. Jest wszędzie, a jego powstawanie to naturalna konsekwencja codziennych czynności życiowych. Kurz stanowi mieszaninę różnorakich składników, wśród których niemały udział stanowi złuszczony naskórek, tak ludzki, jak i pochodzący od zwierząt domowych, fragmenty sierści, grzyby pleśniowe, pyłki roślin, a wreszcie roztocza i ich odchody. Tym ostatnim należy się nieco więcej uwagi.

Roztocza to mikroskopijne pajęczaki, które wyjątkowo upodobały sobie towarzystwo człowieka. Znaleźć można je wszędzie tam, gdzie mieszkają ludzie i nie ma tu znaczenia czy siedliskiem jest zaniedbana chata, czy też zadbana rezydencja. Żywią się wspomnianymi wcześniej składnikami kurzu. Są na tyle małe, że trudno je będzie dostrzec gołym okiem, niestety skutki ich obecności są trudne do przeoczenia. To właśnie roztocza są głównymi odpowiedzialnymi za alergiczne nieżyty nosa, zapalenia spojówek, astmę i atopowe schorzenia skóry. Najbardziej dokuczliwe są nie tyle same roztocza, ile ich odchody, możemy je znaleźć niemal wszędzie, choć kilka miejsc te niemiłe stworzenia upodobały sobie w sposób szczególny. Niestety większość z nich związana jest z naszą sypialnią.

Pościel, jako oręż w walce z roztoczami

To właśnie materace, sienniki, koce, a przede wszystkich pościel stanowią ulubione miejsca bytowania roztoczy. Tradycyjne kołdry gwarantują im doskonałe warunki rozwoju, na szczęście alergicy nie są pozostawieni bez wsparcia. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą producenci pościeli antyalergicznej. Jak to działa? Głównym zadaniem stawianym przed pościelą antyalergiczną jest uniemożliwienie roztoczom zagnieżdżenia się i dalszego rozwoju. Poszycie wykonane z grubego, gęstego splotu mikrowłókien gwarantuje, że nie przeciśnie się żadna cząsteczka o rozmiarach większych niż 0,1 mikrona. Syntetyczne wypełnienie jest nasączone specjalistycznymi środkami chemicznymi, które skutecznie hamują rozwój roztoczy. Oczywiście spanie pod taką pościelą może budzić pewne obawy, dlatego na zwolenników rozwiązań naturalnych czeka wypełniona świeżym puchem antyalergiczna kołdra z pierza.

Zakup naturalnej pościeli o doskonałej jakości nie musi się wiązać z uciążliwym poszukiwaniem i dużymi wydatkami. Firma Moker to renomowany polski producent pościeli z wypełnieniem syntetycznym i naturalnym, także w wariantach antyalergicznych. Wszystkie produkty dostępne są za pośrednictwem intuicyjnego i niezwykle wygodnego w obsłudze sklepu internetowego, a dostawa realizowana jest w najszybszy możliwy sposób. Zdecydowanie warto postawić na jakość, naturalność i zdrowie. Dziś to wyjątkowo proste, a Moker to Twój najlepszy sojusznik w walce z alergią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here