Pompa do oleju silnikowego

0
1323

Pompa do oleju silnikowego wchodzi w skład układu smarowania silnika spalinowego. Poza nią w takim układzie znaleźć możemy filtr oleju, który jest niezbędnym elementem, ponieważ gdyby olej silnikowy nie był filtrowany, mógłby nie spełniać swojej funkcji prawidłowo. W oleju podczas jego pracy odszukać można zanieczyszczenia.

Filtry oleju mają swój własny podział w kilku kategoriach, czyli: zasadach działania, jakości filtrowania oraz rozmieszczeniu w układzie smarowania. W układzie tym możemy zlokalizować także zawór przelewowy, który ma za zadanie utrzymywać stałe i prawidłowe ciśnienie. W silnikach, które są bardziej wysilone, znajdziemy również chłodnicę zachowującą poprawną temperaturę oleju. Najczęściej chłodzoną cieczą lub powietrzem. W skład tego układu wchodzi także magistrala olejowa, która jest specjalnym pojemnikiem, w którym składuje się olej.

Czujnik ciśnienia oleju, który także ma tam swoje miejsce, posiada misję informowania kierowcy wtedy gdy ciśnienie spada poniżej ustalonej wartości. Znaleźć tam także możemy miskę olejową, której miejsce jest w skrzyni korbowej. Zaznaczyć można także, że zamyka ona od dołu nasz silnik. Rolą tego układu jest zmniejszenie tarcia wszystkich ruchomych elementów naszego silnika, dzięki temu będzie on trwalszy i odporny na zużycie. Takimi elementami są wał korbowy, korbowody, tłok, wszystkie łożyska oraz elementy układu rozrządu. Jeśli chodzi o nasze oleje, są one produkowane na różnych bazach oraz posiadają wiele kategorii je klasyfikujących. Taki podział olejów jest na przykład w kategorii lepkości oleju albo jego jakości. Obecnie oferowane nam oleje o wysoce zaawansowanej technologii mogą nam zagwarantować, że nasz silnik będzie działał długo i sprawnie.

Wszystkie elementy układu są w nim potrzebne i niezbędne do prawidłowego i bezproblemowego działania. Zanim wybierzemy olej do naszego silnika, warto porządnie zastanowić nad wyborem, bo oferta jest naprawdę szeroka i ciężko może nam być, się zdecydować, który z nich wybrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here