Podwieszany sufit. Wady oraz zalety

Pomysł zamontowania podwieszanego sufitu w pomieszczeniu, w którym panuje wilgoć, może inwestorowi nastręczyć trudności. Wówczas konieczne jest zastosowanie materiału odpornego na wodę (na przykład impregnowanych płyt sufitowych). Problematyczny może okazać się ciężar konstrukcji, dlatego przed przystąpieniem do pracy warto sprawdzić, czy strop jest w stanie wytrzymać dodatkowe obciążenie.

Jeżeli planuje się wykorzystać podwieszany sufit do zabudowy przewodów gazowych w kuchni, wcześniej musimy uzyskać na to pozwolenie. Należy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa nie powinniśmy ukrywać rur gazowych, ponieważ mogą wystąpić trudności z wyczuciem ulatniającego się gazu.

Jeżeli rozważymy dobre i złe strony podwieszanego sufitu, okaże się, że ma on więcej zalet niż wad. Osoby ceniące funkcjonalność z pewnością dostrzegą jego walory i, nie zwracając uwagi na trendy, przystąpią do realizacji projektu.

Zalety podwieszanego sufitu

Uniwersalność
Podwieszany sufit to odpowiednie rozwiązanie zarówno do niewielkich, jak i dużych przestrzeni. Ten element dekoracyjny pomoże optycznie skrócić zbyt długie i wąskie pomieszczenie, ale też powiększyć małe wnętrze. Jeżeli pokój jest wysoki, sufit o lekkiej konstrukcji go zmniejszy i dodatkowo wpłynie na ograniczenie zużycia energii cieplnej (ma to szczególne znaczenie w przypadku miejsc usytuowanych pod nieocieplonym strychem). Jeśli zdecydujemy się na sufit o lustrzanej powierzchni w niskim pokoju, optycznie go podwyższymy. Ponadto konstrukcja podwieszanego sufitu (najczęściej wykonana z płyty kartonowo-gipsowej) umożliwia tworzenie na stropie różnych kształtów, w tym łuków.

Podział pomieszczenia
Dzięki podwieszanemu sufitowi możemy podzielić dużą przestrzeń ze względu na pełnione funkcje, na przykład wyodrębnić w salonie część jadalnianą i wypoczynkową. Sufit o lekkiej konstrukcji warto zastosować do wydzielenia pomieszczeń w mieszkaniu pozbawionym ścianek działowych. W czasie wyznaczania sfer lub pokojów ważne jest, aby nie został on wykonany w przypadkowy sposób i nie zmieniał proporcji poszczególnych wnętrz.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułDodatki do wnętrz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here