Poddasze – raj dla dziecka? Jak urządzić pokój dziecięcy pod samym niebem

Czy myśląc o pokoju dla Twojej pociechy, wyobrażasz sobie wykorzystanie w tym celu poddasza? Nie? Po przeczytaniu tego artykułu możesz zmienić zdanie.

Na początku warto jasno powiedzieć jedno – świat małego domownika wygląda zupełnie inaczej, niż dorosłego użytkownika przestrzeni. Ten ostatni zwykle ma inne miejsce do odpoczynku, inne do pracy, jeszcze gdzie indziej oddaje się kulinarnym przyjemnościom. Tymczasem, domowy świat szkraba to zwykle cztery ściany. Czy część z nich może być ukośna?

Równać do skosu

Pokój dziecięcy na poddaszu ma już na wstępie przewagę nad zaadoptowanym w tym celu małym pomieszczeniem, np. obok sypialni rodziców. Przewaga ta płynie z często nawet kilkukrotnie większego metrażu, a tym samym większej przestrzeni dla rozwoju dziecięcych pasji i przypływów energii. 

Ważne jednak, by energia ta nie natrafiła na ścianę, i to dosłownie. Dlatego też wszelkie elementy wyposażenia dziecięcego królestwa powinny znaleźć się pod skosami. W przypadku biureczka sprawa wydaje się prosta, półki i regały mogą wymagać przygotowania pod wymiar, ale to inwestycja, na której nie warto oszczędzać. Nie tylko uchronimy tak naszą pociechę, ale również damy jej optymalnie dużo przestrzeni na harce i swawole.

Oczywiście, same ściany powinny być odpowiednio zabezpieczone także pod kątem termoizolacyjnym. Rozwiązania takie jak wełna skalna zapewnią optymalną temperaturę dla najmniejszego domownika niezależnie od kaprysów pogody.

Okno na świat, ale bez przesady

Odpowiednie zabezpieczenie okna to również element obowiązkowy planu „Poddasze dla pociechy”. Po pierwsze, powinniśmy zadbać, by brzdąc w przypływie natury eksploratora nie zechciał się przez nie wydostać. Klamka z zamkiem lub inną blokadą sprawdzi się doskonale. 

Z drugiej strony, należy zadbać o to, by okno nie uczyniło z pokoju na poddaszu tropiku. Tutaj mamy do wyboru szeroki wachlarz rolet, markiz, rozwiązania sterowane ręcznie, elektryczne, a nawet zasilane energią słoneczną (skoro już świeci, niech się przyda).

Więcej światła na temat poddasza dla dzieci i nastolatków rzuci ten artykuł: https://ocieplamyzycie.pl/remont/pokoj-dzieciecy-na-poddaszu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here