Płytki łazienkowe jako dekoracja wnętrza

Nie ma wątpliwości, że łazienka jest tym pomieszczeniem w mieszkaniu, w którym panują specjalne warunki. Jej wyposażenie i wszelkie elementy wykończeniowe muszą być odporne na działanie wilgoci, wody czy wysokich temperatur. Ponieważ remont łazienki wiąże się z dużymi kosztami, materiały wykończeniowe muszą być odporne na ciężar, zarysowania czy pęknięcia. Aby zapewnić pełną funkcjonalność łazienki, ale również zaznaczyć jej aspekt reprezentacyjny oraz estetyczny, z wielką uwagą należy dobierać płytki łazienkowe. Te muszą wykazywać ogrom właściwości.

Najlepsze płytki do łazienki, czyli jakie?

Płytki łazienkowe są najlepszym materiałem wykończeniowym tego wnętrza, biorąc pod uwagę funkcjonalność pomieszczenia. Te dobrej klasy będą służyć co najmniej kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, zabezpieczając ściany przed działaniem wody. Co więcej, wybór płytek ma znaczenie, uwzględniając łatwość utrzymania łazienki w czystości oraz komfort jej użytkowania. Okazuje się jednak, że kafelki do łazienki mogą stanowić również element dekoracyjny całego wnętrza.

Płytki łazienkowe z dekorem

Najczęściej stawia się na płytki klasyczne, ponadczasowe, które są zawsze modne. Dzięki temu pasują do wszelkich dekorów, a łazienka może zmieniać swój klimat poprzez zastosowanie małych elementów dekoracyjnych, zaś zachowywać spójną, stonowaną podstawę.

Nie da się ukryć, że projektanci wnętrz oraz producenci płytek w każdym sezonie dyktują nowe trendy. Dzięki nim z powodzeniem udaje się wybrać płytki, które stanowią główną ozdobę całego pomieszczenia.

W łazienkach nowoczesnych i glamour świetnie sprawdzą się płytki imitujące naturalny kamień, w tych w stylu skandynawskim, loftowym czy retro, lepiej komponować się będą płytki imitujące drewno albo surowy beton. Częstym wyborem są też płytki o gładkiej fakturze z dekoracyjnym motywem w postaci mozaiki 3D. Warto montować je na głównej ścianie albo elementem, który ma się wyróżniać.

Ponieważ łazienka jest najczęściej tym najmniejszym pomieszczeniem w całym domu, poprzez zastosowanie odpowiednich płytek z łatwością udaje się optycznie ją powiększyć. W tym celu należy wybierać duże kafle, najlepiej w klasycznym i uniwersalnym kolorze białym. Ten nie tylko będzie doskonale odbijać światło, ale nada całemu pomieszczeniu efekt idealnej czystości, wręcz sterylności.

Jeśli płytki mają być dekorem łazienki, zaleca się ich stosowanie tylko na wybranych elementach wnętrza, na przykład w ramach obudowy wanny czy w kabinie prysznicowej. Ozdoby tego rodzaju w całej łazience mogą przyczyniać się do powstania efektu kiczu. Pamiętajmy, że łazienka chociaż estetyczna i reprezentacyjna, nadal powinna być przede wszystkim schludna i w pełni funkcjonalna. Elementy dekoracyjne powinny być niewielkie, służyć jedynie jako dopełnienie całości. Dzisiaj do wyboru mamy tak szeroki wybór płytek łazienkowych, że każdy inwestor bez problemu wybierze te, które są zgodne z jego preferencjami, potrzebami i gustem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here