przeprowadzka

Każdego prędzej czy później czeka przeprowadzka, która dla wielu stanowi raczej wątpliwą przyjemność. Aby przebiegła ona możliwie najsprawniej i jak najmniej nerwowo, należy ustalić odpowiedni plan działania i dobrze wszystko zorganizować.

Lista przedmiotów do spakowania

Najważniejszym elementem przeprowadzki jest lista rzeczy, które należy ze sobą zabrać. Przykładowo, jeśli przed Tobą wyprowadzka z rodzinnego domu do akademika, z pewnością nie zabierzesz wszystkich posiadanych rzeczy. Dlatego zastanów się i spisz listę przedmiotów, które musisz zabrać ze sobą. Taka lista może zostać napisana ręcznie, jak i mieć formę elektroniczną – wszystko zależy od tego, jakie rozwiązanie będzie najwygodniejsze dla Ciebie.

W co zapakować swoje rzeczy?

Najpopularniejszą i przy okazji jedną z najbardziej praktycznych metod pakowania są kartony do przeprowadzek. Ważne, aby były solidne i dobrze sklejone. Pudełka kartonowe umożliwiają Ci posortowanie przedmiotów według ich zastosowanie, a także dobre zabezpieczenie szklanych przedmiotów lub elektroniki. Wystarczy tak naprawdę folia bąbelkowa, pocięte gazety lub specjalne piankowe kulki do paczek. Kartony do przeprowadzek są zdecydowanie najwygodniejszą formą przeprowadzki. Pudełka kartonowe idealne do tego celu możesz dostać m.in. na stronie https://zapakujemy.pl/kartony-i-pudelka-c-110.html.

Dość popularne są także worki i walizki, jednak obydwie te metody mają wiele wad. Mało kto posiada ogromną ilość walizek. Do tego są one zwykle dostosowane do podróży, czyli przewożenia ubrań, kosmetyków, etc. Przewiezienie szkła czy elektroniki w walizce może stanowić spore zagrożenie dla tych przedmiotów. Z kolei worki foliowe są bardzo nietrwałe i w żaden sposób nie zabezpieczają rzeczy, które w nich są. Nawet zamek w ubraniu może rozedrzeć taki worek, więc jest to jedna z najgorszych opcji pakowania. Pod względem trwałości pudełka kartonowe biją inne rozwiązania na głowę.

Opisywanie pudełek kartonowych

Kartony do przeprowadzek mają jeszcze jedną, wyjątkową zaletę. Mianowicie są bardzo łatwe do opisania. Dzięki temu bez ich otwierania będziesz wiedzieć, czy w środku są Twoje ulubione książki, buty czy może sprzęt elektroniczny. Pudełka kartonowe najlepiej opisywać na górze i na dwóch sąsiednich bokach. W ten sposób niezależnie od tego, gdzie je postawisz, będziesz wiedzieć, co się w nich znajduje. Kartony do przeprowadzek są również bardzo komfortowe dla różnorodnych firm przeprowadzkowych – są łatwe do przeniesienia np. przy pomocy wózków widłowych, jak i po prostu w rękach.

O ile przedmioty typu ubrania czy elektronika łatwo opisać, o tyle pudełka kartonowe z bardziej wymieszanymi przedmiotami mogą stanowić pewien problem. Aby przyspieszyć pracę, pudełka z wieloma różnymi przedmiotami możesz ponumerować, a w notatkach rozpisać, co się znajduje pod danym numerem. Przykładowo, w kartonie do przeprowadzek nr 1 możesz umieścić przybory do pisania, zeszyty, podręczniki szkolne czy nawet linijki i cyrkle. W ten sposób oszczędzisz czas i szybko sprawdzisz, co gdzie się znajduje.

Narzędzia usprawniające przeprowadzkę

Oprócz pudełek kartonowych istnieją inne narzędzia, które zdecydowanie usprawniają przeprowadzkę. Korzystanie z nich sprawi, że przebiegnie ona przyjemniej i spokojniej. Jakie to mogą być narzędzia?

  • Kartony do przeprowadzek, taśma klejąca i marker – te narzędzia zostały już scharakteryzowane wyżej, jednak są kluczowe dla całego procesu przeprowadzki. Dlatego znalazły się również na tej liście.
  • Plan przeprowadzki – przygotuj plan, które przedmioty i pudełka kartonowe mają zostać przewiezione jako pierwsze, a które jako ostatnie. Kartony do przeprowadzek z delikatnymi rzeczami odpowiednio oznakuj. Na planie zaznacz najważniejsze terminy i zapisz numery telefonów firmy przeprowadzkowej i osób, które pomogą Ci w przewiezieniu kartonów.
  • Folia bąbelkowa lub wypełniacz kartonów – to przedmioty niezbędne do zabezpieczenia najbardziej delikatnych przedmiotów. Pudełka kartonowe stanowią dosyć mocną ochronę, jednak musisz być gotów na nieprzewidziane problemy i wypadki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here