Ozdoby w kolorach pastelowych

Zmiany w wyglądzie przestrzeni mieszkania są niezwykle istotne. Warto co jakiś czas odświeżać wnętrza i zmieniać ich wygląd. Można to zrobić za pomocą dodatków. Jedną z popularnych i ciekawych zmian może być wprowadzenie do pokoi kolorów pastelowych.

Kolory pastelowe
Warto wprowadzać do wnętrz nowe kolory, można to osiągnąć dzięki pastelowej metamorfozie. Polega ona na wymianie wszelkich dodatków i dekoracji na takie, które wyróżniają barwy pastelowe. Warto zapoznać się z paletą kolorów pastelowych. Wszystkie są chłodne, aczkolwiek można zdecydować się na połączenia delikatnych oraz stonowanych odcieni z mocniejszymi akcentami. Dla przykładu mocnego fioletu z kolorem pudrowym, bądź też różu z fuksją.

Jakie dodatki wybrać?
Każde pomieszczenie wymaga innych dodatków, nie tylko ze względu na przeznaczenie pokoi, ale także na główny styl składający się z mebli oraz kolorów ścian. Najpopularniejszymi dodatkami do salonu będą: zasłony, poduszki, dywaniki, ramki na zdjęcia utrzymane w pastelowej kolorystyce.

Pastelowe kolory w kuchni
Kuchnia posiada bardzo duży potencjał, który często jest nieuświadomiony. Można nie tylko dokupić ceramiczne naczynia w tych barwach. Ciekawymi dodatkami będą podkładki na stół, deski do krojenia, czy zestawy noży o rączkach w kolorach pastelowych. Można także wyposażyć to pomieszczenie w barwne foremki, miseczki oraz kubki.

Pastelowa sypialnia
Sypialnia to pomieszczenie służące relaksowi oraz odpoczynkowi. Warto urządzić ją w sposób delikatny, charakterystyczny, podkreślający delikatność wnętrza. Warto więc wyposażyć sypialnie w narzutę w kolorach pastelowych, o drobnych zdobieniach i wzorach. Warto również wykorzystać lampy i zmienić ich klosze na inną kolorystykę. Można także wyposażyć sypialnie w poduszki i pościel w jasnych, pastelowych barwach. Oczywiście nie można również przesadzać w ilości dodatków, ponieważ będzie to tworzyło stylistykę zbyt bajkową i cukierkową, zamiast delikatnego akcentu uzyskanego dzięki jasnym, pastelowym barwom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here