Oświetlenie w skandynawskim stylu

Stylistyka skandynawska w znacznym stopniu opiera się stonowanych kolorach, naturalnych i ekologicznych materiałach oraz ozdobach mających praktyczne wykorzystanie. Moda na wystrój w stylu skandynawskim staje się coraz bardziej popularniejsza w Europie, a w szczególności w naszym kraju.

W tego typu aranżacjach brakuje przedmiotów, które wyłącznie zapełniają przestrzeń, a nie mają żadnego praktycznego zastosowania. Meble, przeróżne dekoracje oraz akcesoria powinny mieć funkcjonalne wykorzystanie. Tak samo powinno być również w przypadku oświetlenia, które musi spełniać warunki mieszkańcom domu. Musi więc w odpowiednim stopniu oświetlać miejsca służące do nauki, czytania, ale też relaksu, odpoczynku.

Stylowa nowoczesność
W wielu domach i mieszkaniach coraz częściej zauważyć można aranżacje nowoczesne, stylowe oraz niezwykle oryginalne, stworzone w zawadiackim stylu. Proste elementy oświetlenia o ciekawych, oryginalnych kształtach idealnie sprawdzą się w przestrzeniach urządzonych w nowoczesnym stylu. Ogromną popularność osiągają obecnie lampy typu Cable Power. Składają się one z kilku elementów (kolorowego kabla, dekoracyjnej żarówki o dużym rozmiarze). Wprowadza to do minimalistycznej przestrzeni zadziornego charakteru, a zarazem podkreśla elegancje wnętrza.

Innym rozwiązaniem są także lampy LED-owe, z których stworzone są różne rodzaje dekoracyjnych oświetleń, na przykład łańcuchy złożone z wykonanych z materiałów wełnianych kul, w których mieszczą się lampki. Można je zawiesić zarówno w pomieszczeniach codziennego użytku (nad lustrem w łazience), jak i w pokojach dziecięcych (nad łóżeczkiem). Istnieją także łańcuchy i lampy ażurowe, czy szklane. Szklanych powinno się unikać w przypadku posiadania dzieci, które łatwo mogą zbić, bądź stłuc tego typu dekoracje. Dobrym wyjściem z tej sytuacji mogą być lampiony z metalu.

Klasyczna kolorystyka
Wyjątkowe będą duże metalowe lampy o barwach szarych, czy czarnych. Będą one idealnie pasowały do mniejszych i drobnych lampek ułożonych w kształt łańcucha. Wyjątkowe będą lampki wiszące, które ozdobione są kloszami o ciekawych zdobieniach (lśniące, metalowe, diamentowe).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here