Osuszacze powietrza w budownictwie

0
1131

Właściwy poziom wilgotności powietrza ma szczególne znaczenie dla prawidłowego przebiegu wielu procesów budowlanych i wykończeniowych. W tym celu stosowane są profesjonalne osuszacze powietrza dedykowane dla budownictwa.

Osuszacze powietrza to urządzenia, których celem jest zmniejszenie poziomu wilgotności powietrza. Stosowane są one w domach, przemyśle, a także na placach budów. Zaawansowane osuszacze budowlane to urządzenia wyróżniające się wysoką wydajnością pracy – także w niekorzystnych warunkach, na przykład przy obniżonej temperaturze, przy zapyleniu powietrza.

W jakim celu stosowane są najczęściej osuszacze budowlane? Jakie rodzaje urządzeń można znaleźć obecnie w sprzedaży? Zapraszamy do sprawdzenia!

Kiedy stosuje się osuszacze budowlane?

Osuszacze budowlane to urządzenia posiadające szerokie zastosowanie w branży budowlanej. Są one używane przez wiele firm specjalizujących się w prowadzeniu prac budowlanych oraz wykończeniowych.

Dodatkowo, ze względu na swoją wysoką wydajność pracy osuszacze budowlane wykorzystywane są także w innych procesach, w których ważne jest efektywne odprowadzanie nadmiaru wilgoci.

Przykładowe zastosowanie osuszaczy budowlanych:

  • osuszanie po wykonaniu wylewek podłogowych
  • osuszanie po tynkowaniu ścian, sufitów
  • osuszanie przy pracach hydroizolacyjnych budynku
  • osuszanie przy niewłaściwie wykonanym drenażu
  • osuszanie po zalaniach, powodziach
  • osuszanie po awariach, na przykład instalacji wodnej, kanalizacyjnej, CO, przy uszkodzeniu dachu

Jak widać, osuszacze budowlane posiadają bardzo szerokie zastosowanie wtedy, gdy pojawia się nadmiar wilgoci.

Szeroka gama osuszaczy budowlanych do wyboru

Najczęściej stosowane osuszacze budowlane to urządzenia mobilne, które wyposażone są w koła oraz uchwyty. Można łatwo przetransportować je we wskazane miejsce i tam podłączyć do prądu, aby rozpoczęły pracę.

Takie osuszacze budowlane to głównie modele kondensacyjne, które wyposażone są w odpowiednie komponenty powodujące kondensację, czyli skroplenie pary wodnej i odprowadzenie jej do właściwego zbiornika. Również w użyci spotykane są osuszacze adsorpcyjne, które wykorzystują specjalne substancje – adsorbenty.

Dobór właściwego rodzaju osuszacza ma duże znaczenie dla efektywności pracy. W sprzedaży dostępne są modele posiadające od około 30 do nawet ponad 80 litrów wydajności w likwidowaniu wilgoci na dobę.

Reasumując, osuszacze budowlane to niezbędne urządzenia w odprowadzaniu nadmiaru wilgoci. Są kluczowe dla powodzenia wielu procesów budowlanych i wykończeniowych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here