Okna PCV czy drewniane

Wybór okien zarówno w przypadku nowo powstającego budynku, jak i tego modernizowanego przed kolejnym sezonem grzewczym jest kluczowe dla wysokości rachunków oraz optymalnych warunków dla mieszkańców.

Wciąż ogromną popularnością cieszą się okna drewniane, sukcesywnie są jednak wypierane przez okna plastikowe nowej generacji, bardzo szczelne i zapewniające doskonałe warunki termiczne w domu. Ich największą zaletą jest oczywiście współczynnik przenikania ciepła, na który nacisk kładzie się szczególnie w przypadku nowoczesnych domów energooszczędnych.

Jednak które z tych dwóch opcji jest lepsze, okna PCV czy drewniane, co wybrać, aby zapewnić domownikom jak najlepsze warunki i klimat podczas siarczystych mrozów? Jeśli chodzi o wybór odpowiednich okien, trzeba uwzględnić przynajmniej kilka parametrów.

Okna drewniane – charakterystyka

W przypadku okien drewnianych na pewno na pierwszy plan wysuwa się estetyka – naturalne drewno, malowane na dowolny kolor lub jedynie lakierowane dla podkreślenia naturalnego piękna tego surowca – to jest to, co wielu kojarzy się z domowym ciepłem i przytulną atmosferą, jakiej każdy pragnie w takim miejscu.

Drewniane wykończenie zapewnia cudowny wystrój, który doskonale będzie się komponować z najbardziej popularnymi teraz stylami aranżacji wnętrz, czyli ze stylem skandynawskim, rustykalnym oraz stylem urbanistycznym czy nawet minimalistycznym. Trzeba jednak pamiętać, że niezależnie od koloru ram okiennych, okna drewniane wymagają konserwacji.

Okna drewniane – wady i zalety

Komponujące się doskonale z drewnianymi meblami okna, do wykonania których wykorzystywane jest na przykład delikatne, jasne i stosunkowo miękkie drewno sosnowe czy drewno modrzewiowe są zdecydowanie uniwersalne. Prezentują się doskonale niezależnie od rodzaju i wielkości mieszkania, a często nawet bez względu na dominujący styl, w jakim nieruchomość jest urządzona. Komplet drzwi okna drewniane to klasyka, która sprawdza się zawsze i wszędzie. To z pewnością ogromna zaleta i przewaga, jaką mają drewniane ramy okienne nad plastikowymi.

Ponadto drewniane ramy zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną, dzisiaj bardzo zbliżoną do parametrów, jakimi charakteryzują się okna plastikowe. Jeśli chodzi o wady okien drewnianych, na pewno trzeba wymienić konieczność pamiętania, aby konserwacja okien drewnianych odbywała się regularnie. Dzięki temu zatrzymają na dłużej swój urok oraz właściwości.

Minusem też będzie wyższa cena, jaka dominuje w drewnianej stolarce okiennej. Ponadto warto pamiętać, że wykorzystanie naturalnych materiałów jest dzisiaj szalenie modne.

Okna plastikowe – charakterystyka

Okno plastikowe z aluminium perfekcyjnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. W wypadku okien plastikowych można mówić o klientach, którzy są zachwyceni starannym wykonaniem ram, często stylizowanym i dostępnym w wielu wariantach, również kolorystycznych.

Dostępne w sklepach opcje to modele bardzo nowoczesne, o specjalnie opracowywanych profilach, zapewniających nie tylko maksymalną izolację cieplną ale również bezpieczeństwo. Materiał PCV jest bezpieczny, trwały, estetyczny.

Okien plastikowych nie trzeba konserwować, co jest kolejnym argumentem za tym, jakie okna wybrać. Okna plastikowe produkowane są z materiałów nowej generacji, gwarantujących wieloletnie użytkowanie bez najmniejszej szkody czy straty ciepła.

Okna plastikowe – wady i zalety

Okna drewniane dużo kosztują, dlatego pod względem finansowym drewniane okna będą mniej rozsądną inwestycją. W przypadku okien wykonanych z PCV mówimy o produktach zgodnych z obowiązującymi normami budowlanymi oraz o takich, które nawet z biegiem czasu nie tracą swoich właściwości. Jeśli chodzi o minusy, w przypadku okien plastikowych zawsze będzie odcinać się ich faktyczny materiał i nigdy w stu procentach nie będą w stanie zastąpić ram okiennych wykonanych z naturalnego drewna.

Ponadto, jeśli okno zajmuje dużą powierzchnię, lepiej będzie się trzymać w dodatkowo wzmacnianych ramach niż w tych wykonanych z drewna dębowego. Być może właśnie dlatego okna z tworzywa sztucznego są dzisiaj tak popularne i wybierane zdecydowanie najchętniej. Z powodzeniem można wykonać dzisiaj też dowolne okna PCV na wymiar.

Zamówienie okien w sklepach internetowych a konieczność zgody do przetwarzania państwa danych osobowych

Powszechnie dzisiaj zamawia się i kupuje okna przez internet. W celu przygotowania stosownej oferty i do otrzymywania materiałów reklamowych konieczne jest profilowanie państwa danych osobowych. Dla administratora danych osobowych dane poufne służą jedynie do personalizowania ofert i przesyłania ich na wskazany adres mailowy. Przesłanie swoich danych osobowych na okres przechowywania danych osobowych jest w pełni bezpieczne i powszechnie stosowane, wykorzystywane w celu przygotowania oferty produktowej. Jeśli chodzi jeszcze o profilowanie, państwa dane osobowe wykorzystywane są w celu udzielenia indywidualnej porady oraz w celach marketingowych, towarów bowiem nie można wyceniać bez podania osoby czy firmy, dla której oferta ma być przygotowana.

Co więcej, partnerzy gwarantują kompetentne doradztwo, a przypadku zakupu towarów czy w celu wykonania umowy dla towarów oferowanych w sklepie przesłanie moich danych jest zupełnie zrozumiałe. Co do wysyłania formularza na stronie i zapytanie o ofertę nie są one jeszcze wiążące. Jeśli chodzi o zakupy i zamówienia online tak istotnych elementów wyposażenia domu, właśnie w taki sposób robi się to dzisiaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here