Okna aluminiowe liderem na rynku stolarki okiennej

Okna aluminiowe są często wybierane przez właścicieli do swoich prywatnych domów i mieszkań, jak i przez przedsiębiorców do budynków publicznych. Okna te cieszą się pozytywną opinią od lat z uwagi na swoją nieporównywalną trwałość, dobrą cenę, nowoczesność i uniwersalność. Dlaczego więc polecane są one częściej niż tradycyjne drewniane bądź PCV?

Zalety okien aluminiowych

Okna aluminiowe stworzono specjalnie dla tych, którzy najbardziej cenią sobie solidne wykonanie i bezpieczeństwo. Jedną z ważniejszych zalet tego tworzywa jest trwałość, na której właśnie zależy wielu klientom, którzy decydują się na wybór akurat tego tworzywa. To właśnie dzięki aluminium ramy okienne są statystycznie mniej podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Co więcej charakterystyczna plastyczność pozwala na formowanie z tego materiału okien o dowolnym kształcie lub rozmiarze. Jedną z charakterystycznych cech tego tworzywa jest także jego lekkość.

Kolejnym walorem akurat tego materiału jest odporność na powszechnie spotykaną korozję. Okna malowane są proszkowo lub poddawane są zabiegowi anodowania. Aluminiowe okna polecane są szczególnie tym, którym zależy na izolacji ciepła, zwłaszcza w zimne miesiące. Do produkcji i konstrukcji ram wykorzystuje się nowoczesne materiały termoizolacyjne, które nie przepuszczają zimna. Okna nie wymagają w zasadzie żadnej konserwacji czy specjalnego pielęgnowania. Wystarczy przemyć je wodą i delikatnym detergentem. Ostatnim, równie istotnym powodem, dla którego warto zdecydować się właśnie na te okna, jest fakt, że nadają się one do recyklingu. Decydując się właśnie na ten konkretny typ okien, można w prosty sposób zadbać o naszą planetę.

Okna z aluminium kontra PCV

Okna PCV są także chętnie wybieranymi typami stolarki okiennej. Zależy to w głównej mierze od relatywnie niższej ceny i popularności, szczególnie po czasach PRL-u. W rzeczywistości okna te są ciężkie, nieekologiczne i z upływem czasu ulegają licznym i różnorodnym uszkodzeniom, na które mają wpływ chociażby warunki atmosferyczne.

Tymczasem okna z aluminium są biodegradowalne, a ich trwałość zadowala nawet najbardziej wymagających klientów. Ich rozmiar nie zmienia się ze względu na warunki na zewnątrz czy uszkodzenia mechaniczne. Plastyczność tworzywa daje również więcej możliwości, chociażby dzięki możliwości wyboru dowolnego kształtu czy rozmiaru. Okna aluminiowe są lubiane także z powodu ich dekoracyjności. Można wybierać spośród okien okrągłych, łukowych aż po kwadratowe. 

Cena a jakość

Okna aluminiowe to niewątpliwie większa inwestycja niż najtańsze okna PCV. Cena może być na początku odstraszająca jednak ważne, by pamiętać, że jest to przede wszystkim inwestycja na wiele lat. Ponadto okna prezentują się bardziej elegancko niż zwyczajne i nijakie okna PCV. To z pewnością wydatek na wiele lat, która w dalekiej przyszłości może się zwrócić. Wygórowana cena wpływa przede wszystkim na jakość, na której zależy każdemu. 

Okna aluminiowe są doskonałe zarówno do prywatnych domów, firm, a także do budynków użyteczności publicznej. Pożądana długowieczność i wysoka trwałość plasują je podium zaraz po oknach drewnianych i PCV. Stolarka aluminiowa doceniana jest ze względu na stabilność i sztywność, której brakuje pozostałych typom okien. Nadają się doskonale jako duże rozmiarowo przeszklenia, jak chociażby okna na taras, balkon czy także jako okna narożne. Tego typu okna są charakterystyczne dla nowoczesnych budynków, w których stawia się na jasne i przeszklone pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here