Wiele osób szuka mniej lub bardziej aktywnego kontaktu z naturą. Czasem jest tak, że mieszkamy w betonowych miastach i nawet park nie zaspokaja wewnętrznej potrzeby relaksu. Wiele osób marzy o tym, by mieć domek lub działkę w lesie, nad jeziorem, w rejonach prawie nietkniętych cywilizacją. A tam rośliny, oczko wodne, huśtawka i grill. I choć bardzo byśmy chcieli mieć taką przestrzeń azylu, to bardzo często i dla wielu jest ona z różnych względów nieosiągalna. Wielu z nas tak dużo czasu spędza w pracy, że nie mamy czasu na to, by zadbać o przestrzeń poza domem. Jeszcze inni uważają, że jest to tak trudne wyzwanie, że nie będą w stanie mu podołać.

Ogród z przymrużeniem oka

Skoro nie możemy mieć albo najprawdopodobniej nawet nie bylibyśmy w stanie poradzić sobie z prowadzeniem ogrodu, warto podpatrzeć, w jaki sposób coraz więcej firm i hoteli wprowadza do swoich pomieszczeń elementy zielone oraz roślinne. Coraz bardziej popularne stają się ogrody wertykalne, które można stworzyć w niemalże każdej przestrzeni. Oprócz tego że zapewniają zieleń, są ekologiczne, to nie wymagają praktycznie nakładów pracy przy ich pielęgnacji. Ogród wertykalny http://dream-wall.pl/to świetny pomysł na zagospodarowanie ściany lub też stworzenie pionowej przestrzeni, która na przykład oddziela różne elementy wnętrza roślinami. W taki sposób możemy stworzyć elementy aranżacyjny, który wcale nie zabiera zbyt dużo miejsca, a pozwala na zbudowanie elementów ogrodu, w którym będziemy czuli się rewelacyjnie. Wszystko przez zbawienny wpływ roślin, dostęp tlenu i ewidentnie łagodzący klimat. Co ważne, sama konstrukcja jest na tyle prosta, że w niewielkim wnętrzu powinniśmy sobie sami poradzić z aranżacją. Natomiast przy większych elementach dobrze jest skorzystać z pomocy fachowców.

Prosty montaż

Do założenia ogrodu na ścianie potrzebujemy pomysłu, zdolnego majstra, podstawowej wiedzy na temat roślin. Na samo miejsce powinniśmy wybrać wystawę południową lub zachodnią, ponieważ tam uzyskiwać będziemy najlepsze oświetlenie. Pamiętajmy również, że taka konstrukcja nie będzie należała do lekkich i 1m² może ważyć nawet kilkanaście kilogramów, w związku z czym potrzebujemy naprawdę solidnego miejsca do jej zamontowania.

Spośród różnych propozycji możemy wybrać pionową ścianę, w której mamy moduły lub donice. Dzięki takiemu modelowi w łatwy sposób możemy zmienić całą aranżację . Podstawą, by wszystko „zagrało” jest dokładny montaż izolacji między ścianą a doniczkami oraz odpowiednio dobrany system nawadniania, który przyda się na późniejszych etapach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here