Ochrona poddasza przed przegrzaniem – najlepsze rolety i markizy do okien dachowych

0
1069

Z biegiem lat zmienia się sposób, w jaki projektujemy mieszkania, starając się coraz efektywniej wykorzystywać daną nam przestrzeń: zwykłe pokoje na poddaszu przekształcamy w wygodne sypialnie, funkcjonalne kuchnie i przytulne salony spowite sklepionymi sufitami. Jednak poddasze to miejsce, które często szybko się nagrzewa. Warto zatem zadbać o to, aby dać mu nieco oddechu.

W trosce o balans

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym nasze domy są w stanie skutecznie absorbować ciepło z zewnątrz, zwłaszcza w okresie letnim. Jednak zbyt duża ilość ciepła słonecznego może spowodować przegrzanie. Najbardziej narażone na nadmierne ocieplenie jest poddasze. Gwałtowny wzrost temperatury powoduje dyskomfort, a przebywanie w gorącym pomieszczeniu staje się męczące lub wręcz niemożliwe. Aby uchronić nasze mieszkanie przed tego rodzaju sytuacjami, warto zadbać o odpowiednie akcesoria, takie jak markizy i rolety, które stanowią skuteczną ochronę przeciwsłoneczną.

Markizy i rolety w walce z przegrzaniem

Markizy i rolety w walce z przegrzaniem

Zdaniem ekspertów markizy i rolety to doskonały sposób na zachowanie optymalnej temperatury w mieszkaniu. Dakea, jeden z wiodących producentów okien dachowych w Polsce, posiada w swojej ofercie zarówno rolety, jak i markizy. Wszystkie akcesoria są doskonałej jakości oraz objęte są minimum dwuletnią gwarancją.

Rolety Dakea:

  1. Roleta zaciemniająca – daje niemal stuprocentowe zaciemnienie, skutecznie blokując dostęp światła. Posiada powlekaną gumą włókninę poliestrową – materiał mocny i odporny na zabrudzenia. Łatwe w czyszczeniu i montażu (wystarczy pięć minut, aby zamontować roletę).
  2. Roleta przyciemniająca – praktyczna i prosta w użytkowaniu. Mechanizm zwijania umożliwia zatrzymanie rolety w trzech różnych pozycjach. Nie posiada żadnych linek i sznurków. Nieskomplikowana w montażu. wykonana z poliestru, wytrzymałego i odpornego na zabrudzenia.
  3. Roleta solarna do okien do dachów płaskich – zasilana energią słoneczną, ma zastosowanie w pomieszczeniach, w których są zamontowane okna do dachów płaskich. Wykonana z podwójnie plisowanego materiału, zapewniającego stuprocentowe zaciemnienie. Pokryta jest specjalną warstwą aluminium blokuje do 51% ciepła. Posiada prowadnice anodowane (również aluminiowe) bez widocznych przewodów oraz bardzo wytrzymałą baterię. Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych. Dodatkowo może być zdalnie obsługiwana przy pomocy sterownika Smart Home – Somfy Tahoma.
  4. Roleta zewnętrzna solarna SSR – zaprojektowana tak, by pasować do wszystkich typów okien dachowych Dakea. Wykorzystuje energię słoneczną, może być również zdalnie obsługiwana przy pomocy sterownika Somfy Tahoma. Łatwa w instalacji, komfortowa w użytkowaniu.

W przypadku żaluzji Dakea proponuje żaluzje poziome, które świetnie kontrolują dostęp światła do pomieszczenia. Wykonane są z aluminium, w klasycznym stylu. Odporne na stany wysokiej wilgotności, można je zatem zamontować zarówno w kuchni, jak i w łazience. Montaż trwa niespełna kilka minut. Żaluzje są proste w użytkowaniu i nie ograniczają swobodnego otwierania okna. Pasują do wszystkich rodzajów okien dachowych Dakea.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here