Nazywane od wielu dekad „blaszakami” specjalne konstrukcje z blachy i stali wykorzystywane były od niepamiętnych czasów nie tylko jako garaże, ale z początku przede wszystkim jako sklepy czy stoiska na bazarach.

To właśnie uniwersalność tej konstrukcji i możliwość jej zaadaptowania do najróżniejszych potrzeb – handlu, magazynowania, garażowania czy pracy sprawiła, że pomimo upływu lat wciąż wiele osób posiadających skrawek własnej ziemi decyduje się na zakup takiego skrojonego na swoje potrzeby „blaszaka”.

Nowe trendy wśród „blaszaków”

Producenci współczesnych konstrukcji blaszanych postawili sobie jednak słusznie za cel odświeżenie i odmłodzenie tego produktu, poprzez dostosowanie go do standardów rodem z XXI wieku.

Dzięki temu dzisiaj, zamawiając takie blaszane garaże czy wiaty, klient może liczyć na:

  • zaprojektowanie wiaty, garażu czy boksu dla zwierząt według jego oczekiwań – tzn. pod dokładnie podany, specyficzny wymiar
  • krycie warstw blachy odpowiednią antykorozyjną farbą akrylową w wielu kolorach, dzięki czemu „blaszaki” coraz częściej imitują dzisiaj swoim kolorem chociażby różnorakie drewno, lepiej wpasowując się w zagospodarowanie chociażby ogródka przydomowego
  • użycie specjalnej galwanizowanej blachy, która jest odporna nie tylko na działanie korozyjne kwaśnego deszczu, ale także wykazuje wyższą wytrzymałość na działanie wiatru czy uderzeń mechanicznych (np. grad)
  • profil dachu z delikatnym spadkiem w stronę tyłu konstrukcji zapewnia doskonałe odprowadzanie nadmiaru wody bez konieczności montowania dodatkowych odpływów
  • użyta blacha pierwszej jakości na trapezie typu T-14 znacząco usztywnia i stabilizuje całą konstrukcję.

Funkcjonalność i wygoda przede wszystkim

Osoby, które decydują się na zainstalowanie na swoim terenie garażu blaszanego, przeważnie robią to z kilku względów – funkcjonalność jest jedną z nich. Oprócz przetrzymywania pojazdów mechanicznych w takich konstrukcjach blaszanych, przy odrobinie dodatkowego miejsca można z powodzeniem przewidzieć w nich przestrzeń na składowanie narzędzi potrzebnych do naprawy samochodu czy pomocy ogrodniczych.

Dzięki szczelnej konstrukcji podmuchy silnego wiatru ani kilkudniowe opady gęstego deszczu nie są w stanie w żaden sposób narazić na uszkodzenie przedmiotów i dóbr zebranych wewnątrz – dlatego taki blaszany garaż może również służyć za składzik, warsztat czy magazyn.

Nie tylko standardowe zamówienia – na przykładzie firmy Igopol, jednego z czołowych producentów konstrukcji stalowych.

Typowa konstrukcja blaszanego garażu to prostopadłościan o wymiarach 3 x 5 metra. Za bezpieczeństwo konstrukcji odpowiadają:

  • Dwuskrzydłowe drzwi
  • 2 rygle
  • 2 uchwyty na założenie kłódek.

Dodatkowo, firma ta oferuje swoim klientom:

  • Darmowy transport na terenie całego kraju
  • Montaż przez doświadczonych montażystów.

Istotną zaletą firmy jest fakt, że przygotowuje ona także garaży, wiaty czy kojce dla psów o niestandardowych wymiarach, kształtach i kolorach. Dzięki temu możliwe jest znalezienie idealnej bryły dopasowanej do swojego podwórka, ogrodu czy działki nie tylko od strony praktycznej, ale także wizualnej – bo nowoczesne „blaszaki” też potrafią ładnie wyglądać.

Zdjęcia pochodzą  ze strony: http://igopol.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here