Nowoczesne kinkiety

Kinkiety to lampy przystosowane do wieszania na ścianach, które najczęściej zapewniają subtelne i delikatne światło. Z tego względu najpopularniejsze jest wykorzystywanie ich jako oświetlenie dodatkowe, jednak coraz częściej pełnią też rolę głównego źródła światła, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Niezależnie jak zdecydujemy się je użyć, na pewno pozwolą na zapewnienie wspaniałej aranżacji świetlnej i niezapomnianego klimatu. Sprawdź, jak możesz zrobić użytek z nowoczesnych kinkietów w poszczególnych pomieszczeniach.

Kinkiety do pokoju – sposób na miejsce do relaksu

Sypialnia to miejsce, w którym dyskretne, romantyczne i przygaszone oświetlenie jest bardzo pożądane. Przydaje się szczególnie w chwilach intymności, wyciszenia, odpoczynku i relaksu. Kinkiety zawieszone bezpośrednio nad łóżkiem pozwalają uzyskać taki efekt, zapewniając światło o ciepłej barwie, które ma korzystny wpływ na jakość snu i naszego wypoczynku. Może z powodzeniem zastąpić lampę nocną, nie zajmując miejsca na szafce nocnej i będzie przy okazji pełnić funkcję dekoracyjną, pięknie gospodarując puste miejsce na ścianie. 

Kinkiety to również doskonały wybór do domowego gabinetu, jako oświetlenie z góry biurka. Pomoże to zaoszczędzić miejsce na blacie, zapewniając klimat sprzyjający skupieniu się. Kinkiety do pokoju mogą spełniać różnorodne funkcje i tylko od nas zależ, jakie znajdziemy im zastosowanie.

Kinkiety nad lustro – do oświetlenia małej łazienki

Niezwykle popularne jest wykorzystanie kinkietów jako oświetlenie główne w łazience. Przemawia za tym bardzo często ograniczona liczba miejsca. Łazienka to najczęściej najmniejsze pomieszczenie w mieszkaniu, gdzie montaż żyrandola lub dużej lampy sufitowej nie jest możliwy, lub mija się z celem. 

Najważniejsze, żeby kinkiety łazienkowe łączyły w sobie estetykę i funkcjonalność. Powinny zapewniać barwę światła zbliżoną do dziennego – szczególnie pomoże to podczas wykonywania makijażu i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Zawieszone nad zwierciadłem będą również doskonałym elementem dekoracyjnym. Wybierz modele szklane, metalowe lub kryształowe w zależności od stylu, w jakim urządzona jest Twoja łazienka.

Kinkiety do korytarza i holu – do mieszkań i budynków komercyjnych

Najnowocześniejszym sposobem oświetlania korytarzy są listwy LED montowane na suficie bądź w podłodze. Wciąż jednak największą popularnością cieszą się kinkiety, które możemy w dowolny sposób powiesić na ścianach. Poza zapewnieniem światła w tych najczęściej nieposiadających żadnych okien pomieszczeniach pozwalają również pięknie je udekorować. W klasycznie urządzonych hotelach bardzo często zaobserwujemy oświetlenie tego typu w stylu glamour, vintage czy nowojorskim. 

Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, jak wiele więcej aranżacyjnych możliwości zapewniają nowoczesny kinkiety. W naszym sklepie znajdziesz modele różniące się stylem, designem i gabarytami. Eplafoniera– sklep z oświetleniem online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here