Nowoczesne dywany – jakie trendy królują w 2019 roku?

Dywany stają się atrakcyjnym elementem kompozycji. Po wieloletniej przerwie i masowym odkrywaniu podłóg, oferta dostosowująca się do panujących trendów w architekturze wnętrz zyskuje spore zainteresowanie.

Modny dywan – czyli jaki?

Atrakcyjność dywanu związana jest przede wszystkim z modą, jaka panuje we wnętrzach. W 2019 roku wśród najciekawszych stylów znajduje się retro, dla którego charakterystyczne są kolory ziemiste, ochra i pomarańcze. Dywany w tych kolorach doskonale podkreślą klimat, jaki tworzyć będzie aranżacja. Znaczenie w określeniu, czy dywan jest modny czy nie mają również kolory, które w 2019 roku będą najbardziej trendy. Są to barwy bardzo ciemne – grafit, granat i butelkowa zieleń, a także pastelowe – szczególnie koralowy róż. Nawet gładkie dywany w takich kolorach będą w sposób nowoczesny zdobić mieszkanie.

Geometria – wzór numer jeden!

Zestawienie wzorów i figur geometrycznych w intensywnych i kontrastujących ze sobą kolorach będzie w roku 2019 szczególnie modne. Trendy wśród dywanów geometrycznych z www.7kd.pl to abstrakcyjne połączenie figur i linii. Nowoczesny charakter wprowadzą również dywany o prostym, wręcz minimalistycznym wzorze. Oprócz motywów, modą kierować się będzie również przy wyborze materiałów. Szczególnym uznaniem cieszyć się będą dość popularne w ostatnich czasach dywany shaggy, czyli tzw. włochacze. Choć kojarzone wyłącznie z jednolitym kolorem, coraz częściej dostępne są w ciekawych i oryginalnych wzorach, również geometrycznych.

Powrót do klasycznego stylu

Dywany o bogatym wzornictwie to powrót do mody sprzed kilkudziesięciu lat. Okazuje się jednak, że zestawiany może być nie tylko z wnętrzami tradycyjnymi, ale również z nowoczesnymi, których charakter jest nietuzinkowy i niecodzienny. Dywany o takim motywie dają efekt elegancji i wykwintności, a połączone z meblami o współczesnym designie stworzą oryginalna kompozycję. Rok 2019 będzie więc dużym zaskoczeniem dla aranżacji wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here