materace

Dopasowanie materaca do łóżka to podstawowy warunek, który zapewnia komfort i wygodę snu. W grę wchodzi wiele czynników i aspektów, którymi należy się kierować przy wyborze. Jednak jednym z najważniejszych jest jego rozmiar. Sprawdźmy, jakie są najpopularniejsze rozmiary materaców.

Jaki rozmiar materaca jest najbardziej popularny?

Na rynku istnieje wiele różnych materaców, które różnicują się między sobą zarówno aspektami technicznymi, jak i rozmiarem. Najczęściej wybierany i zarazem najbardziej popularny rozmiar materaca to 160 cm x 200 cm. Zachęcamy do sprawdzenia oferty na tego typu materace pod adresem https://www.dlaspania.pl/materace/materace-wedlug-rozmiarow/materace-160×200.

Specyfika rozmiaru 160×200

Rozmiar 160×200 to najbardziej uniwersalny rozmiar materaca, który może być stosowany do łóżka pojedynczego i bardzo często jest wybierany właśnie do przeznaczenia dla jednej osoby, a jednocześnie stanowi pierwszy przedział materaców do łóżek małżeńskich. Zapewnia bardzo duży komfort przestrzenny dla jednej osoby, jednocześnie będąc bardzo wygodnym dla dwóch osób. Rozmiar 160 cm, na 200 cm, zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla dwójki partnerów, gwarantując pełną swobodę i komfort snu.

Standard, czy nie?

Wśród sprzedawców materacy znajdą się zarówno zwolennicy określania rozmiaru 160×200, jako rozmiaru niestandardowego, jak i zaklasyfikowania tych wymiarów do standardowych. Kłopot z kategoryzacją bierze się stąd, że jest to materac bardzo uniwersalny, który, jak zostało już powiedziane, z powodzeniem sprawdzi się dla jednej osoby w łóżku małżeńskim, jak i spełni swoje zadanie dla dwojga osób w łożu małżeńskim. Jednak zdecydowana większość specjalistów zajmujących się fachowym doradztwem w zakresie wyboru materaca, takie wymiary kwalifikuje jako już niestandardowe.

Uniwersalizm rozmiaru 160×200

Na czym polega uniwersalizm rozmiaru 160×200 cm? To, przede wszystkim jego długość wynosząca dwa metry. Ogólna zasada przy doborze materaca mówi, że powinno się wybrać materac, który jest dłuższy o 20 cm od naszego wzrostu. Teoretycznie zatem, materac ten powinien być przeznaczony dla osób, których wzrost nie przekroczył 180 centymetrów. I rzeczywiście ta zasada sprawdza się w większości przypadków, jeżeli chodzi o mniejszą długość i mniejszy wzrost osoby, która szuka odpowiedniego produktu dla siebie. Materac o długości dwustu centymetrów jest jednak bardzo często wybierany przez osoby, których wzrost przekroczył 180 cm. Zdecydowana większość tych osób zgodnie potwierdza, że jest to wystarczająca długość, by swobodnie zmieścić się na materacu.

Rodzaje materaców 160×200

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów materaców. Jako, że materace w rozmiarze 160 cm x 200 cm zaczynają zaliczać się już, do tych małżeńskich, a więc pasujących do łóżek o nieco większym standardzie i wymaganiach, to występują w kilku wersjach, które je różnicują pod kątem funkcjonalności. Można tu wydzielić dwa główne rodzaje materaców. Standardowa i bardziej tania wersja podstawowa materaca oraz wersja materaca sprężynowego. Te pierwsze po prostu układa się na powierzchni skrzyni łóżkowej, czy to na sprężynach, czy na deskach. Za to tzw. materace sprężynowe oferują większą wygodę, ale muszą być umieszczone na specjalnych stelażach, które warunkują korzystanie z ich dodatkowych funkcji. Te ponadprogramowe funkcje, to możliwość ustawiania kąta nachylenia oraz ułożenia materaca. Zastosowanie takiego typu materaca stwarza możliwość idealnego dopasowania jego ułożenia względem naszych upodobań. Dodatkowo, bardzo wiele tego typu materaców jest wyposażonych w specjalny elektroniczny system, który umożliwia sterowanie pozycją materaca za pomocą pilota. Oznacza to, że można korygować jego pozycję nawet leżąc na nim. To bardzo duży komfort i wygoda, która pozwoli dopasować optymalne warunki do snu.

Materace o wymiarach 160×200 stanowią najbardziej popularne rozmiary wśród materaców. Są one wybierane zarówno do łóżek pojedynczych, jak i stanowią pierwszy przedział tzw. łóż małżeńskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here