Najlepsze sposoby na łączenie płytek z panelami

Przestrzenie typu „open space” cieszą się coraz większą popularnością. Stają się także wizytówką projektów nowoczesnych polskich domów. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wielofunkcyjność i nie lubią izolować się w osobnych pomieszczeniach. Otwarte przestrzenie łączące kuchnię z salonem i jadalnią albo bawialnią sprawdzą się świetnie wśród osób, dla których życie rodzinne i integracja z bliskimi są na pierwszym miejscu. Takie łączone przestrzenie to równocześnie duże wyzwanie dla projektantów wnętrz. W końcu jaka posadzka sprawdzi się idealnie zarówno w kuchni jak i salonie? Na szczęście istnieje rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał iść  w tej kwestii na kompromis.

Jak połączyć płytki z panelami?

Łączenie posadzek o różnych właściwościach czy powstałych z odmiennych surowców nie stanowi najmniejszego problemu i równocześnie jest bardzo efektywne. Płytki lub kafle sprawdzą się idealnie w kuchni. Są łatwe w czyszczeniu, odporne na wilgoć czy wysokie temperatury. Panele stanowią perfekcyjne wykończenie salonu. Dodają mu ciepła i przytulności oraz są łatwe w pielęgnacji. Aby takie połączenie wyglądało estetycznie, należy przestrzegać kilku zasad. W przypadku paneli należy pamiętać o właściwościach, jakie posiada drewno – reakcja na zmiany temperatury, wilgoć, które powodują ich sprężanie i rozprężanie. Stąd bardzo często podłogę wykonaną z paneli nazywa się podłogą pływającą. Bardzo ważne jest, aby przy łączeniu ze sobą dwóch różnych materiałów zadbać o odpowiednie szczeliny dylatacyjne. Jeśli tego nie zrobimy, nasze panele, jak i płytki mogą ulec zniszczeniu.  Aby poprawnie wykonać łączenie płytek z panelami podłogowymi, potrzebna będzie do tego celu odpowiednia listwa. Z jednej strony powinna przylegać do krawędzi płytek, natomiast z drugiej do brzegu paneli.

Pełna oferta listew łączących panele z płytkami dostępna jest pod adresem https://listwy.online/listwy-wykonczeniowe-do-paneli/.

Jak dobrać odpowiednie listwy?

Odpowiednio dobrane listwy wykończeniowe do paneli podłogowych to opłacalna inwestycja na długie lata. Prawidłowo wkomponowana listwa podkreśli piękno podłogi i doda niepowtarzalnego charakteru. W jaki sposób dobrać odpowiednie listwy do łączenia paneli z płytkami? Jeśli nie ma żadnej różnicy poziomów w dwóch powierzchniach, warto postawić na płaskie listwy wykończeniowe do paneli. Natomiast, jeśli wiemy, że łączone  ze sobą płytki i panele podłogowe mają różną wysokość, warto postawić na listwy przejściowe. Taki typ listwy skutecznie ukrywa wszelkie mankamenty, jakie mogły powstać w trakcie łączenia podłóg oraz optycznie wyrównuje dwie powierzchnie.

Listwy dylatacyjne

Listwy dylatacyjne do łączenia paneli i płytek ceramicznych sprawdzą się w tym celu idealnie. Zastosowanie takiej listwy pozwala na wykonanie praktycznie niewidocznego, ale równocześnie bardzo estetycznego łączenia. Listwy dylatacyjne, dzięki swojej budowie, chronią posadzkę przed wykrzywianiem się oraz nadmiernym przesuwaniem. Co najbardziej istotne, listwa dylatacyjna do paneli podłogowych chroni szczelinę dylatacyjną przed wszelkimi zabrudzeniami i wilgocią. Odpowiednio dobrane listwy łączące panele z płytkami to gwarancja funkcjonalnego i estetycznego wykończenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here