Na czym polega kracking statyczny?

Uszkodzony dom, zniszczone podwórko, trudności w wykonywaniu codziennych obowiązków to już przeszłość. Tradycyjne sposoby zostały zastąpione przez bezwykopowe metody wymiany kanału. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Stare rury zastępowane są bezszwowymi rurami HDPE wysokiej jakości. Prace odbywają się pod ziemią. Wykopywanie uszkodzonych rur zostało ograniczone do minimum. W niektórych przypadkach jest zupełnie zbędne.

Jak to wygląda?

Ta bezwykopowa renowacja kanałów jest znacznie szybsza i mniej inwazyjna niż tradycyjne metody. 

Najpierw specjaliści identyfikują problem za pomocą nowoczesnej kamery. Poprowadzona jest przez główne linie kanalizacyjne i/lub boczne. Dzięki niej technik może ocenić, na czym dokładnie polega dany problem. Zaleci też najlepszą bezwykopową naprawę kanalizacji.

Następnie uzyskuje dostęp do linii kanalizacyjnej. Wykopuje dwa małe otwory po obu końcach kanału ściekowy, który ma wymienić. Na jednym końcu wkłada kabel i ostrożnie go prowadzi. Jeden jego koniec przymocowuje do pneumatycznego podnośnika, a drugi do stożkowej głowicy rozrywającej. 

Głowica jest przymocowana do nowej, bezszwowej, stopionej rury HDPE. Gdy przeciąga się ją przez starą linię ściekową, jednocześnie rozbija starę rurę (nawet żeliwną) i wkłada w jej miejsce nową.

Co jeszcze warto wiedzieć o krakingu statycznym?

Mówiąc wprost, kraking statyczny prowadzi do celowego zniszczenia poważnie uszkodzonych  systemów kanalizacyjnym. W ten sposób robi miejsce dla trwalszych i bardziej wytrzymałych nowych rur.

Ten proces jest wydajniejszy i bezpieczniejszy niż tradycyjne kopanie. Wykorzystuje siłę przyłożoną mechanicznie i wysokiej jakości głowice rozrywające. Co ważne, stożkowaty kształt głowicy jest większy u podstawy niż średnica istniejącej rury. Za pomocą cięgła lub siły hydraulicznej cała uszkodzona rura jest łamana i wypychana z pierwotnego położenia. 

Rura zastępcza, przymocowana za głowicą rozrywającą, jest następnie płynnie wprowadzana na miejsce. Wypełnia wnękę pozostawioną przez głowicę.

Najważniejsze zalety?

Kraking statyczny można wykonać w ciągu kilku godzin. Nie utrudnia więc życia mieszkańcom. Jest to prosta i wydajna aplikacja. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością. 

Jest też bezpieczniejszy i bardziej opłacalny. Praktycznie żaden z naturalnych gazów ziemnych ani pierwiastków, nie wydobędzie się na powierzchnię. Ponadto wydajne zastosowanie metody zmniejsza wysokie koszty robocizny i naprawy trawnika. Właściciele domów nie muszą już ponosić dodatkowych kosztów. Cały proces jest minimalnie inwazyjny.

Kolejną ważną zaletą jest możliwość zwiększenia przepływu rur. Zwykle model zastępczy ma większą średnicę niż oryginalny.

Bardzo często instalowane rury są objęte dożywotnią gwarancją. Wyróżniają się wysoką jakością. Wykazują wyjątkową odporność na naturalnie występujące zagrożenia, takie jak przesunięcia gleby, wnikanie korzeni i aktywność zwierząt. Ta technologia bezwykopowa jest niezwykle skuteczna. Zwłaszcza wtedy, gdy zostanie wykonana przez specjalistów. Warto więc skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here