Montaż okien w Rzeszowie

Zamontowanie okna w murze lub w drewnianej ścianie tylko pozornie może wydawać się proste. W praktyce, jednak dla osoby, które nie posiada fachowej wiedzy na ten temat może okazać się problematyczne, a czasami niemożliwe do wykonania tak, by nie dochodziło w przyszłości do awarii. Dlatego warto zlecić to fachowej firmie, która wie jak uniknąć błędów na każdym etapie montażu okien, a także szybko przeprowadzić prace.

Właściwy montaż okien a ich późniejsze użytkowanie i stan techniczny okien i budynku

Specjaliści od kwestii budowlanych wskazują, że odpowiedni i prawidłowo przeprowadzony montaż okien ma znaczenie w zakresie ich późniejszej eksploatacji oraz braku awarii. Często samodzielne montowanie okien powoduje deformowanie stolarki i uszkodzenia powstające np. na styku ściany z oknem, czyli w miejscu dość newralgicznym. Niewłaściwie wykonany montaż powoduje przenikanie wody do środka, co znacząco obniża termoizolacyjność. Dlatego najlepszym wyborem jest zlecenie prac montażowych wyspecjalizowanym ekipom z salonów sprzedaży lub tym, z którymi współpracują producenci okien. Wówczas mamy pewność, że prace oddajemy w ręce fachowców znających wszystkie zagadnienia sztuki budowlanej, a sam montaż jest szybki – czasami wystarczy już jeden dzień na wykonanie całości prac.

Co wpływa na prawidłowy montaż okien?

Na montaż ma wpływ wiele czynników, w tym także parametry okna, ich wielkość, użyte materiały, rodzaj muru lub innej konstrukcji itp. Jeśli chodzi o cenę za montaż to na ogół wynosi ona od dziesięciu do osiemnastu procent ceny samych okien, a więc nie jest to dość wysoka kwota, a w zamian zyskuje się pewność co do bezawaryjnego montażu.
Zatrudniając do montażu ekipę, która współpracuje z producentem zyskujemy pewność, że prace będą szybkie i nie dojdzie do niemiłych niespodzianek. To znacznie lepsze rozwiązanie niż samodzielny montaż lub zlecanie go osobom, co do których nie mamy pewności czy posiadają fachową wiedzę.

Należy również pamiętać, że producenci okien bardzo często udzielają na nie gwarancji tylko wówczas, gdy klient zdecyduje się także na usługę montażu. Nie powinno to dziwić,ponieważ sam montaż ma duże znaczenie co dla trwałości okien, a jeśli klient wykona go sam i popełni poważne błędy to trudno oczekiwać by w takiej sytuacji winę ponosił sprzedawca.

Etapy prawidłowego montażu okna

Właściwe osadzenie okna, tak, by na wiele lat zachowało nienaganny stan polega na konieczności przeprowadzenia wielu etapów. Po pierwsze jest to ustalenie właściwych wymiarów okna w odniesieniu do wielkości otworu w ścianie, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku nowych budynków. W starszych budynkach czasami właściciele decydują się np. na większe okna, a wtedy konieczne jest zwiększenie otworów okiennych. W dalszej kolejności istotne jest przygotowanie ramy do montażu, mocując kotwy lub wykonując otwory na dyble.

Dalsze prace polegają na zdejmowaniu skrzydeł okien i wstawianiu ram w otwory na wcześniej przygotowanych klockach i klinach, a także odpowiedniemu poziomowaniu i pionowaniu ram okna.

Prace montażowe obejmują również mocowanie ościeżnicy z zastosowaniem metalowych łączników. W przestrzeni między ramą a ścianą należy usunąć klocki i inne materiały i założyć samo skrzydło. Potem niezbędne jest sprawdzenie jak ono funkcjonuje, a w następnym etapie wypełnienie przestrzeni między ramą a ścianą środkiem uszczelniającym. Po wyschnięciu pianki jej nadmiar należy usunąć i nanieść warstwę akrylu.

Bema-Res – okna ze szczelnym montażem,

Kiedy decydujemy się na wymianę starszych okien lub montaż nowych np. w nowo powstałych budynkach mieszkalnych lub użytkowych warto wziąć pod uwagę składowe ceny ostatecznej za usługę. Ta zaś obejmuje nie tylko wymianę i montaż okien, ale czasami również dodatkowe opłaty, związane np. z montażem parapetów lub też obróbką otworów okiennych.

Jeśli mieszkamy w Rzeszowie lub w okolicy to montaż okien warto zlecić renomowanej firmie, takiej jak Bema-Res – okna ze szczelnym montażem. Jest to innowacyjna firma, która zapewnia szybką i fachową obsługę w zakresie montażu i demontażu okien dzięki pracy wykwalifikowanej ekipy.

Źródło: https://prawidlowymontaz.pl/firma/bema-res

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here