Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Dla wielu Polaków pierwszy, dorosły adres zamieszkania jest tym, pod którym spędzą wiele następnych lat. Rynek nieruchomości oferuje mieszkania różnej wielkości w tym apartamenty w Warszawie. Bez względu na wielkość mieszkania warto zastanowić się, czy szukać czegoś na rynku pierwotnym czy wtórnym. Zwłaszcza to pierwsze rozwiązania ma wiele plusów dla inwestora.

Rynek pierwotny

Dla wielu kupujących kwestia tego, czy są pierwszymi właścicielami czegoś jest kluczowa. Dotyczy to nie tylko mieszkania, apartamentu w Warszawie, ale również samochodu. Fakt, że w mieszkaniu nie było wcześniej nikogo przed nami bywa odbierany jako swego rodzaju prestiż. Zakup mieszkania z rynku pierwotnego ma jednak wymierne korzyści finansowe, o których warto poinformować kupującego:

  1. lokator ma obecnie o wiele lepszą sytuację formalno-prawną, dzięki ustawie z 2011 roku. W zamierzeniu miała ona na celu ochronę praw nabywców mieszkań od deweloperów. Wprowadziła kilka zmian, w tym obowiązek sporządzania umowy deweloperskiej, która musi mieć postać aktu notarialnego. Kosztami jej sporządzenia oraz odpisów mają się podzielić obie strony, czyli deweloper i nabywca.
  2. mieszkanie z rynku pierwotnego to również mniejsze koszty transakcyjne. Kupujący jest zwolniony z podatku 2 proc. od czynności cywilnoprawnych, gdyż w kwocie, jaką otrzymuje deweloper już jest podatek VAT. Dzięki temu apartamenty w Warszawie, kupowane na rynku pierwotnym mogą mieć atrakcyjną cenę.

Dodatkowe zalety

Wielbiciele urządzania wnętrz z pewnością docenią fakt, że apartamenty w Warszawie, kupowane z rynku pierwotnego, można wyposażyć zgodnie ze swoim gustem. Taka swoboda urządzania wnętrza jest bardzo kusząca. Na przykład w apartamentach Park Place istnieje możliwość stworzenia indywidualnego planu przestrzennego, dopasowanego do oczekiwań mieszkańców. Każdy apartament ma swój plan, w którym jest pokazane, które z elementów nadają się do modyfikacji.

Nowoczesny budynek

Mieszkania z rynku pierwotnego zwykle znajdują się w nowych budynkach. Technologia ich powstania jest zupełnie inna niż ta sprzed dziesięcioleci. Uwzględnia wszelkie nowinki i udogodnienia dla mieszkańców. W takiej opcji nabywca ma pewność, że budynek, w którym kupi mieszkanie lub apartament w Warszawie nie będzie wymagał remontu przez długi czas. Standardem stają się parkingi podziemne, części rekreacyjne czy też nowoczesne windy. Spory nacisk kładzie się również na estetykę wykonania i funkcjonalność. Próżno ich szukać na starych osiedlach i blokowiskach.

Mieszkań z rynku pierwotnego jest więcej na rynku, niż tych z wtórnego. Dla kupującego oznacza to, że ma spory wybór w szukaniu miejsca, które spełnia jego oczekiwania. Duża konkurencja to także możliwość negocjowania cen nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here