Człowiek potrzebuje kontaktu z zielenią. W dużych miastach potrzebę tę można spełnić wychodząc na spacer do parku lub kupując mieszkanie z wielkim tarasem, na którym możliwe będzie uprawianie roślin. Jednak zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje ograniczenia. Niestety w sytuacji większego zapotrzebowania na kontakt z naturą, park czy taras mogą okazać się niewystarczające. Kiedy nie chcemy co weekend wyjeżdżać za miasto lub budować domu, świetnie sprawdzi się mieszkanie z ogródkiem.

Własny ogródek w dużym mieście?

Od kilku lat w dużych miastach widoczny jest trend mieszkaniowy, który pozwala zrealizować marzenie o własnych czterech kątach i ogródku. Idzie to w parze z potrzebami mieszkańców miast, którym zależy na własnej, zielonej przestrzeni do relaksu. Właśnie dla nich idealnym rozwiązaniem jest mieszkanie z ogródkiem. Wrocław jest miastem, w którym takie osoby znajdą coś dla siebie, ponieważ na nowopowstających osiedlach uwzględniane są lokale z ogródkami. Powstaje coraz więcej osiedli, na których przestrzeń jest zagospodarowana zielenią, a stosunkowo niewielkie zagęszczenie mieszkańców pozwala cieszyć się spokojem i ciszą.

Mieszkanie z ogródkiem – Wrocław z alternatywą dla domu

Wiele osób marzy o własnym domu z wielkim ogrodem. Jednak w praktyce okazuje się, że trudno jest połączyć to marzenie z pragnieniem życia w dużym mieście. Alternatywą w takiej sytuacji jest właśnie mieszkanie z ogródkiem. Wrocław to atrakcyjne miejsce do życia, zapewniające mieszkańcom wiele wygód, takich jak sprawnie działająca komunikacja miejska. Decydując się na budowę domu, trzeba liczyć się z tym, że będzie on musiał stanąć poza granicami samego miasta lub na jego obrzeżach, co utrudniać może, np. dojazd do pracy. W przypadku mieszkania z ogródkiem nie tylko nie trzeba rezygnować z miejskich wygód, ale także nie ma potrzeby przejmować się dodatkowymi kosztami utrzymania i ciągłymi naprawami. To oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Aspekt praktyczny

Mieszkanie z ogródkiem ma wiele dość oczywistych zalet. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto jednak przemyśleć również jego wady. Najczęściej takie lokale umiejscowione są na parterze, z czego wynika najwięcej niedogodności dla właścicieli mieszkań z ogródkiem. Parterowe mieszkania w powszechnej opinii są bardziej narażone na włamania. Ponadto, określane są też jako hałaśliwe, na co wpływ mają sąsiedzi przechodzący na wyższe piętra. Dodatkowym minusem może być ograniczona prywatność – do najniższych okien swobodnie zaglądać mogą przechodnie i sąsiedzi. Jednak jest też druga strona medalu. Nisko umiejscowione mieszkanie staje się olbrzymią zaletą szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi czy w przypadku remontu, kiedy można uniknąć przenoszenia ciężkich rzeczy na wyższe piętra.

Ogródek w środku Wrocławia

Wspomniane nieruchomości cieszą się coraz większą popularnością. Szukając czegoś dla siebie, szybko można się przekonać, że nietrudno znaleźć mieszkanie z ogródkiem. Wrocław oferuje wiele atrakcyjnych lokalizacji, m.in. na Krzykach – to dzielnica, na terenie której realizowanych jest najwięcej nowych inwestycji. Oprócz tego takie mieszkania można znaleźć na Sępolnie, Psim Polu czy Sołtysowicach. Do wyboru są ogródki o różnej powierzchni, a także mieszkania dwupoziomowe.

Mieszkańcy dużych miast coraz częściej tęsknią do ciszy i spokoju, jakie gwarantuje zamieszkanie w podmiejskim domu jednorodzinnym. Z drugiej strony wielu osobom trudno jest zrezygnować z wielkomiejskich wygód. I właśnie dla takich osób deweloperzy budują osiedla z mieszkaniami z ogródkiem.

 Wiecej informacji na temat mieszkań z ogródkiem znajdziesz na http://www.mojdom.com.pl/lokale-mieszkalne/ .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here