Na rynku meblarskim można zauważyć wyraźny podział wyposażenia wnętrz na gatunki i rodzaje. Dawniej style w jakich produkowano meble były zależne od panujących epok w historii kultury europejskiej, dlatego tak popularne stały się meble renesansowe czy barokowe. W następnej kolejności rozwinął się styl rokoko oraz klasycyzm, który nawiązywał do kultury starożytnego Rzymu i Grecji. Należy zaznaczyć jednak, że wiele zmian na rynku meblarskim miały swój początek na terenie Francji, w wyniku działań króla Ludwika XIV. Kilkanaście lat później jednak, rynek ekskluzywnych mebli całkowicie przejęli Włosi i do dziś kraj ten uważany jest za światowe centrum sztuki meblarskiej.

Mediolan – europejska stolica mody i wzornictwa, gdzie wytwarza się buty ze skóry najwyższej jakości, które w dodatku do dziś cieszą się ogromną popularnością. Również włoscy producenci mebli wykorzystują ten materiał do obicia swoich ekskluzywnych foteli, kanap czy krzeseł. Metka made in Italy to symbol tworzywa wysokiej jakości, które zrewolucjonizowało produkcję mebli w całej Europie.

Dlaczego chętnie kupujemy meble włoskie?

Statystyki mówią same za siebie. Według raportów B+R Studio, eksportowano do Polski do końca 2015 roku meble z Włoch o wartości 113 mln euro. Wynik ten stale się podnosi, ponieważ odnotowano wzrost w porównaniu do roku poprzedniego o 4mln euro. Włosi są jednym z głównych producentów mebli na całym świecie, a pod względem ogólnego eksportu zajmują trzecie miejsce. Polacy często wybierają włoskie meble, ponieważ sposób wykonania ich jest bardzo solidny, a jakość stanowi niebotyczną konkurencję dla chińskich producentów, którzy skupiają się na produkcji masowej.

Ufamy wieloletniemu doświadczeniu włoskich producentów

Proces powstawania jednego włoskiego modelu jest długotrwały, ponieważ przykładana jest duża waga do szczegółów, a technika produkcji sukcesywnie rozwija się od lat pięćdziesiątych. Pozytywne opinie jakimi cieszą się meble włoskie są poparte wieloletnim doświadczeniem włoskich marek, które umiejętnie łączą nowoczesność z dawnym tradycyjnym stylem, posiadają wysoce rozwinięty przemysł technologiczny oraz bez wątpienia znają się najlepiej na architekturze i sztuce. Najnowszy wzór i design powstający we Włoszech natychmiast staje się wyznacznikiem trendów na całym świecie, a oferowane meble z pewnością będą służyć przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here