meble ogrodowe

Meble do ogrodu to podstawowe wyposażenie, jeśli posiadamy taras, fragment przestrzeni przed domem albo działkę. Meble ogrodowe mogą być różne, jednak podstawą będą tutaj krzesła i stół. Z czego najczęściej wykonywane są krzesła ogrodowe? I co jest trwalsze, drewno czy technorattan?

Jakie zalety mają meble ogrodowe drewniane?

Wiele osób wybiera drewno jako ulubiony materiał, z którego wykonywane są przedmioty takie jak meble ogrodowe czy też domowe. Meble drewniane mogą być tworzine z różnego rodzaju drzewa – buku, olchy, dębu czy sosny. Każde z nich ma inne właściwości oraz plastyczność. Meble drewniane są piękne i trwałe i wiele z nich może posłużyć nam na dłużej, trzeba jednak mieć świadomość, że drewno jest dość podatne na czynniki środowiskowe i należy je odpowiednio zabezpieczać.

Meble drewniane nie są tanie, ale jeśli dobrze poszukasz, możesz znaleźć je w całkiem korzystnej cenie. Różnego rodzaju meble ogrodowe m.in. z drewna zobacz na Sprzedajemy. Warto poszukać zwłaszcza mebli z drugiej ręki, które po pierwsze mają oryginalny design, a po drugie faktycznie są sporo tańsze.

Meble z technorattanu – czym się charakteryzują?

Ciekawą alternatywą dla drewna jest technorattan. W sensie wizualnym, jest to odpowiednik rattanu, egzotycznego drewna, które charakteryzuje się dużą giętkością i gładkością. O ile jednak sam rattan jest dość podatny na temperaturę i poprzez proces jego pozyskiwania mało ekologiczny, o tyle technorattan spełnia zarówno warunek odporności, jak i małej szkodliwości dla środowiska. Technorattan to inaczej mieszanka różnych syntetycznych włókien – polietylenowego HPDE lub poliuretanu, mająca dużą gęstość. Powłoka technorattanu jest śliska i nieprzepuszczalna dla wilgoci, co sprawia, że meble z technorattanu można spokojnie trzymać na ogrodzie przez cały rok – ważne jest jednak, żeby na zimę chociaż zakryć je pokrowcem. Sama wilgoć jednak nie jest dla tego tworzywa szkodliwa. Również mycie technorattanu jest dosyć proste i sprowadza się do przeczyszczenia powierzchni mebla gąbką z delikatnym detergentem.

Jak konserwować drewno, a jak technorattan?

Konserwowanie drewna będzie z pewnością nieco bardziej wymagające, niż konserwowanie technorattanu. Przede wszystkim meble drewniane należy co sezon odnawiać, najlepiej bejcą lub lakierem. Wcześniej można nieco wygładzić powierzchnię mebla za pomocą papieru ściernego. Ważne jest także odmalowywanie mebli od czasu do czasu odpowiednimi farbami. Najważniejszy jest jednak impregnat, który sprawi, że drewno nie będzie podatne na przykład  na działanie korników czy innych stworzeń.

Jeśli natomiast chodzi o technorattan, to w zasadzie nie trzeba go konserwować. Warto jest przemyć taki mebel od czasu do czasu, a na okres zimowy okryć, jak już zostało wspomniane, pokrowcem. Natomiast faktycznie technorattan jest dużo mniej kłopotliwy niż drewno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here