Meble łazienkowe

Jakie meble łazienkowe wybrać – to temat, który pojawia się rok rocznie praktycznie we wszystkich portalach i blogach poświęconych wystrojowi wnętrz. Co roku proponowane są nowe stylizacje i kolory. Zawsze dostrzec można jakieś ciekawostki i nowości. Warto je śledzić.

Jakie są najnowsze trendy?

Wszelkiego rodzaju beże to uznany hit tego roku. Zaleca się ich łączenie z bielą lub z innymi pastelowymi kolorami. Furorę nadal robi ponadczasowe łączenie bieli z czernią. W modzie już od wieli, wielu lat są także białe meble praktycznie w każdym miejscu w domu.

Czy warto podążać za modą urządzając łazienkę?

W tym roku zdecydowanie tak. Bywają lata, gdy to, co proponują nam projektanci i styliści wnętrz, jest po prostu niefunkcjonalne lub dla niektórych nieco kontrowersyjne. Obecne jednak trendy zdają się być przynajmniej w pewnym stopniu uniwersalne. Kremowe kolory sprawiają wrażenia ciepła. Kojarzą się z kwiatami. Nie są intensywne i dość płynnie łączą się z każdym kolorem, podobnie jak te przysłowiowe kwiaty.

Z czego powinien składać się zestaw mebli do łazienki?

Minimum w łazience to oczywiście armatura plus lustro. Niektórzy dodają do tego szafkę pod umywalkę. Jednak w małych łazienkach nie zawsze się ona dobrze sprawdza. Łatwo o nią uderzyć się, na przykład gdy jest ona blisko wanny. Każdy jednak marzy o miejscu do przechowywania środków czystości, kosmetyków, papieru czy chociażby przysłowiowego ręcznika na zmianę.

W niewielkich pomieszczeniach tego typu o ich zakupie decydują metry, a nieraz centymetry. Dużo łatwiej jest, gdy są one większe. Najlepiej wówczas postawić słupek na odpowiednich nóżkach (takich jak te chociażby w meblach AKORD) i regał nad pralkę. W dużych łazienkach możemy pokusić się o umieszczeniu kilku witryn i szafek wiszących w różnej konfiguracji. Zestawiając tak nawet proste i bardzo klasyczne meble, możemy uzyskać efekt oryginalności i elegancji.

Czy istniej złota zasada przy urządzaniu łazienki?

Tak. Jest to uwzględnienie wygody wszystkich osób z niej korzystających. To niby oczywiste. Jednak zapewne nie jeden z nas pamięta o uciążliwym remoncie, którego efektem nie byliśmy zadowoleni, bo to ktoś inny z naszej rodziny sam zadecydował o wszystkim, co tyczyło się wystroju.

Zaangażujmy całą rodzinę chociażby do wyboru kolorów płytek. Zapytajmy, co chcieliby, aby tu było. Czasem drobne i niezauważalne dla nas detale sprawiają, że dla kogoś pomieszczenie staje się bardziej funkcjonalne i wygodne. Przykładem może tu być chociażby powieszenie odpowiedniego kubeczka ze szczoteczką do zębów na a wskazanej wysokości, by nasza pociecha miała do niego łatwy dostęp.

Pamiętajmy: trendy się zmieniają, goście przychodzą i odchodzą a dla domowników łazienka powinna kojarzyć się z relaksem i ostoją spokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here