Meble kosmetyczne pomogą ci stworzyć przytulne miejsce pracy

Wyposażenie salonu kosmetycznego przesądza nie tylko o jego funkcjonalności, ale przede wszystkim wywiera ogromny wpływ na samopoczucie zarówno klientów, jak i pracowników. Wybór mebli to podstawowe zadanie, które należy dobrze przemyśleć, po to, aby w nowo powstałej przestrzeni czuć się dobrze i zapewnić sobie jak najwyższy komfort pracy. Wśród mebli kosmetycznych dostępne są rozmaite rozwiązania. Na szczególną uwagę zasługują te, które wykonywane są na zamówienie klienta.

Recepcja – pierwszy kontakt z twoim klientem

Pierwszym miejscem widocznym dla klienta jest recepcja. Warto zadbać o to, aby już sam wygląd mebli kosmetycznych zapraszał odwiedzającą osobę w twoje skromne progi. Meblem, w który na pewno musisz się wyposażyć, jest lada, za którą będzie stał twój pracownik lub ty sam. Jej wysokość nie może być zbyt wysoka – im niższa lada, tym recepcja sprawia wrażenie bardziej przystępnej i przyjaznej. Możesz zdecydować się na jednolity model wykonany w całości np. z płyty MDF, a jeśli chcesz bardziej zaszaleć, wybierz np. ladę z pikowanym frontem z ekoskóry. To rozwiązanie prezentuje się wyjątkowo efektownie i z pewnością nada twojemu salonowi nuty elegancji.

Zwróć uwagę na dodatkowe wyposażenie lady, jak półki czy szuflady. Im jest ich więcej, tym łatwiej będzie ci potem zadbać o porządek w miejscu pracy. Do lady dopasuj także odpowiednie siedzisko. Najlepszy będzie wysoki hoker z regulowaną wysokością siedzenia. Pamiętaj także, aby twoja recepcja była odpowiednio oświetlona. Uroku i domowego ciepła dodadzą ponadto żywe rośliny doniczkowe, zwłaszcza te kwitnące. Możesz także zdecydować się na świeże bukiety z ciętych kwiatów. Nie pomijaj także swoich osiągnięć! Ściana znajdująca się za ladą recepcji to najlepsze miejsce do powieszenia wszystkich zdobytych przez ciebie dyplomów, certyfikatów oraz nagród w konkursach i pokazach. Zdecyduj się na jednolite ozdobne ramy, a na pewno żaden klient nie przejdzie obok nich obojętnie. Możesz także dodatkowo oświetlić każdą ramkę. W ten sposób twoja recepcja nabierze prestiżu.

Meble kosmetyczne na zamówienie 

Biurka i blaty kosmetyczne to meble kosmetyczne, które warto wykonać na zamówienie, zwłaszcza wtedy, kiedy musisz wyposażyć więcej, niż jedno stanowisko pracy. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele modeli gotowych zestawów, nic nie spełni twoich wymagań tak, jak zabudowa meblowa wykonana na twoje specjalne zamówienie. Jeśli zależy Ci na mobilności i funkcjonalności tworzonego miejsca pracy, możesz zdecydować się na meble na kółkach – dzięki temu w prosty sposób przestawisz np. biurko czy łóżko w inne miejsce. Wybierając łóżko fryzjerskie, zwróć uwagę na to, aby miało ono jak najwięcej funkcji zmiany pozycji leżenia oraz aby dało się zmieniać wysokość leżenia. Jednym z najważniejszych dla ciebie aspektów powinna być ponadto wygoda twojego klienta. Najlepiej, jeśli sprawdzisz ją na sobie samym. Zadbaj również o wygodę swojego personelu inwestując w wygodne fotele oraz stołki kosmetyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here