Meble hotelowe w pokojach gości. Co składa się na standardowe wyposażenie pokoju hotelowego?

Przy urządzaniu pokojów hotelowych należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę całej przestrzeni, lecz również komfort gości, aby byli oni całkowicie zadowoleni z pobytu. Jakie meble hotelowe tworzą standardowe wyposażenie pokojów gości?

Urządzenie pokoju hotelowego często wydaje się bardzo proste, lecz należy pamiętać o tym, ze wybór właściwego umeblowania powinien być podyktowany wieloma względami. W każdym pokoju powinno znaleźć się takie wyposażenie hotelowe, które będzie mogło zapewnić gościom dostęp do niezbędnego zaplecza do wypoczynku.

Łóżko hotelowe

To podstawa w każdym pokoju gościa. Gdy wybierane są łóżka hotelowe, najważniejsze jest dobranie ich pod kątem komfortu, ale również funkcjonalności. W pokojach hotelowych często stosuje się łóżka pojedyncze, które mogą być jednak zsunięte, aby dać jedno łóżko dla pary. Najczęściej w polskich obiektach noclegowych stosuje się łóżka standardowe – o drewnianej ramie, z żeberkowym spodem oraz pojedynczym materacem. Jednak coraz więcej obiektów, którym zależy na jeszcze większym zadowoleniu gości, wybiera kontynentalne łóżka hotelowe składające się z kilku ułożonych na sobie materaców. Komfortowy materac hotelowy jest tutaj bardzo ważny. Najczęściej wybór pada na materace wysokoelastyczne, które łączą w sobie wysoką wytrzymałość i komfort. Materace powinny być wykończone wodoodpornymi pokrowcami dla maksymalnej higieny.

Meble do przechowywania

W pokoju hotelowym powinny znaleźć się też meble hotelowe przeznaczone do przechowywania. Najczęściej na takie wyposażenie składają się:

  • szafa ubraniowa
  • szafki przy łóżku
  • stolik RTV – pod telewizor

Powyższe wyposażenie hotelowe najczęściej zamawiane jest w komplecie, aby stworzyć atrakcyjne wizualnie wnętrze.

Meble z blatem i krzesła

Także w pokoju hotelowym powinien znaleźć się mebel z blatem oraz krzesło lub krzesła w zależności od liczby gości. Najczęściej jest to biurko albo też stolik lub oba te meble w zależności od metrażu pokoju hotelowego. Biurko z pewnością przyda się osobom podróżującym w celach biznesowych, które potrzebują przestrzeni do pracy. Przy stoliku z krzesłami można natomiast usiąść, wypić kawę. Powyższe meble hotelowe także dobiera się indywidualnie do aranżacji wnętrza, aby można było otrzymać stylowy wystój wnętrza. Powyższe rodzaje wyposażenia hotelowego można zakupić obecnie w sklepach specjalizujących się w zaopatrzeniu hoteli oraz innych obiektów noclegowych. Dobre sklepy mogą dostarczyć wszystko, co potrzebne jest w pokoju hotelowym, a także w innych przestrzeniach w hotelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here