Malowanie kafelków – szybki sposób na odświeżenie wnętrza

0
1408

Ci z nas, którzy robili już remont swojego mieszkania lub domu doskonale wiedzą, jak dużym obciążeniem finansowym jest takie przedsięwzięcie.

Naturalnie nikt nie chce wykonywać prac najtańszym kosztem i z użyciem najtańszych materiałów, jednak warto przemyśleć to, w co można zainwestować więcej, a co zdecydowanie należy odłożyć na później, lub wykonać tańszym sposobem. Oto kilka ciekawych rozwiązań, które niosą ze sobą spore oszczędności.

Pierwszym interesującym pomysłem składającym się na odświeżenie łazienki, jest malowanie kafelków. Kiedyś malowanie kafelków mogło być postrzegane jako coś powodującego pogardliwy uśmiech, ale dziś, kiedy jest tyle możliwości i nowoczesnych fabr warto rozważyć taki sposób odświeżenia łazienki (malarza można znaleźć np. na https://fixly.pl/kategorie/malarz).

Malowanie płytek ceramicznych od kilku lat jest praktykowane zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w hotelach czy w agroturystyce. Wyobraźmy sobie łazienkę, która spełnia nasze oczekiwania- zlew i wanna są wciąż dobrej jakości i żadne z nich nie uległo pęknięciu ani widocznemu porysowaniu. Żyrandol można kupić za około dwieście złotych, i dobrać jego formę oraz rodzaj światła do charakteru wnętrza. Jeśli chodzi o baterie umywalkowe, to niejednokrotnie wystarczy solidne doczyszczenie, ale jeśli okaże się, ze rdza czy korozja są bardzo głębokie, to można za kilkanaście złotych dostać bardzo ładne i nowoczesne baterie na wymianę.

Płytki, czyli glazura i terakota są już niestety większym wydatkiem, stąd malowanie glazury i kafli różnego rodzaju stało się bardzo popularne. Nowoczesne farby ładnie i trwale pokrywają powierzchnię i z niej nie odchodzą, dzięki czemu wnętrza są estetycznie wykończone.

Kolejnym interesującym pomysłem na odświeżenie łazienki będzie na pewno umieszczenie w niej roślin. Nic tak nie relaksuje, jak obcowanie z naturą. Nawet na małej powierzchni możemy stworzyć mini dżunglę, w której zaznamy relaksu po ciężkim dniu w pracy.

Jeśli obawiamy się, że nasze rośliny będą miały w łazience zbyt ciemno lub wilgotno, możemy zdecydować się na sztuczne kwiaty, których wybór jest ogromny. Warto zauważyć, że sztuczne rośli nie są już tak tandetne, jak jeszcze kilka lat temu. Dziś aż trudno odróżnić sztuczną paproć czy orchidee od jej żywego pierwowzoru.

Łazienka wbrew pozorom jest miejscem, w którym spędzamy dość dużo czasu i w którym chcemy też trochę się zrelaksować. Warto więc przyłożyć się do jej aranżacji, i stworzyć przyjazne miejsce, do którego wejdziemy z ogromną przyjemnością, i w którym zechcemy spędzać dłuższą chwilę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here