Łóżka kontynentalne to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Przeważnie wybierano je do pensjonatów czy hoteli, teraz goszczą również w prywatnych domach czy mieszkaniach. Dlaczego warto się na nie zdecydować i jakie mają ewentualne wady?

Czym są łóżka kontynentalne?

Łóżko kontynentalne to typ mebla tapicerowanego, który składa się z dolnej skrzyni wykonanej z drewna oraz idealnie dopasowanego do niej materaca. To, co wyróżnia tego rodzaju posłanie, to skrzynia wypełniona sprężynami bonellowymi.

Tego rodzaju sprężyny zapewniają wysoką powierzchniową elastyczność. Mówiąc najprościej, podczas nacisku ciała na sprężyny, rozkładają się one równomiernie na powierzchni całego materaca. Przekłada się to na ogromny komfort podczas snu.

Materace bonellowe

Ogromną zaletą, dla której wybiera się materace bonellowe jest to, że są one bardzo wytrzymałe. Z powodzeniem mogą wytrzymać nawet bardzo duży ciężar, a ich żywotność jest szacowana na lata. Skrzynia i nałożony na nią materac są o wiele wyższe niż standardowe modele, które możemy znaleźć w sklepach.

Tapicerowaniu poddawana jest skrzynia wraz ze sprężynami, a także boki materaca. To dlatego plusem łóżek kontynentalnych jest także to, że bardzo estetycznie się prezentują.

łóżko kontynentalne do sypialni

Dodatkowe elementy

Oprócz podstawowych elementów, łóżko kontynentalne 140×200 czy większe, składa się także z części dodatkowych. Należy do nich m.in. wezgłowie, które określa się jako szczyt górny. Ma on za zadanie oddzielenie poduszek od ściany. Przekłada się to na ogromny komfort podczas snu.

Dostępny jest także szczyt dolny, jednak jego główną funkcją jest estetyczny wygląd. Zarówno wezgłowie, jak i szczyt dolny to tapicerowane elementy łóżka. Mogą mieć one dokładnie taką samą szerokość jak łóżko lub być od niego szersze.

Toper, czyli materac nawierzchniowy

Ciekawym dodatkiem jest również toper. To rodzaj materaca nawierzchniowego, który wykorzystuje się w przypadku łóżek kontynentalnych składających się z odrębnych części. Dla osób starszych poleca się silniczek elektryczny, który umożliwia sterowanie łóżkiem i zmianę pozycji.

Komfortowa wysokość

Zaletą łóżka kontynentalnego jest jego wysokość. To jeden z najwyższych modeli dostępnych na rynku. Materac znajduje się na wysokości ok. 60-70 centymetrów nad podłogą. Wysokość ta pozwala na wygodne zmienianie pozycji ciała. To doskonałe rozwiązanie dla osób w każdym wieku.

Cyrkulacja powietrza

Materac sprężynowy kieszeniowy, w który wyposażone są łóżka, zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza oraz skuteczne odprowadzanie wilgoci. Przekłada się to na wentylację, wysoką higienę i komfort podczas spania.

Ma to ogromne znaczenie zarówno w hotelach, jak i naszych domach. Łóżko kontynentalne 160×200, a także to w innych rozmiarach, znakomicie dopasowuje się do kształtu ciała.

Wiele możliwości aranżacji

Dzięki temu, że łóżko kontynentalne 180×200 dostępne jest w wielu wersjach, daje możliwość dowolnego zaaranżowania sypialni. Możemy zdecydować się na łóżka jednoosobowe lub dwuosobowe. To drugie świetnie sprawdzi się w sypialniach małżeńskich, gdzie od łóżka wymagamy przede wszystkim przestrzeni i komfortu.

Magia zagłówka

Zaletą łóżka kontynentalnego jest również to, że rama łóżka jest pokryta przeważnie miękką pianką poliuretanową, a następnie obciągnięta materiałem lub skórą. Najważniejszy jest jednak zagłówek, który może przybierać najróżniejsze kształty, wysokości. Gwarantuje możliwość wygodnego oparcia się w pozycji siedzącej lub półleżącej.

Elegancka wersja

Można zdecydować się na wybór łóżek kontynentalnych w eleganckiej wersji. Posiadają one wyższe nóżki, przez co cała konstrukcja łóżka wydaje się lżejsza. Podniesienie wysokości to także możliwość swobodnego odkurzania pod posłaniem i wygodniejsze wstawanie.

białe łóżko tapicerowane

Wyjątkowa stylistyka

Wybór tego rodzaju mebla, to także stawianie na niebanalny, ponadczasowy design. Posłanie znajdzie zastosowanie w nowoczesnych i klasycznych sypialniach. Do wyboru jest wiele różnorodnych modeli, a wielu producentów daje także możliwość personalizacji.

Ogromna wygoda

Wysokość mebla sprawia, że wstawanie jest komfortowe dla osób w każdym wieku. Wielu z nas w sypialni nie tylko śpi, ale także czyta czy ogląda telewizję. Dzięki miękkim zagłówkom jest to niezwykle wygodne.

Duże gabaryty

Tego rodzaju meble posiadają również swoje wady, jednak nie są one tak znaczące. Warto jednak je poznać przed zakupem. Dla niektórych minusem mogą być spore gabaryty. Mebel jest wizualnie ciężki, dlatego może nie być dobrym wyborem dla miłośników lekkich konstrukcji.

Wyższa cena

Drugi minus to wyższa cena w porównaniu z tradycyjnymi meblami. Trzeba jednak mieć na względzie, że wysoki koszt jest związany z wykorzystaniem najlepszych komponentów. Zakup posłania wiąże się z inwestycją w nasze zdrowie, dlatego najlepiej odpowiedzieć sobie samodzielnie, czy chcemy na tym oszczędzać.

Wybór idealnego łóżka

Zakup łóżka kontynentalnego bez wątpienia jest strzałem w dziesiątkę. Na komfort snu wpływa nie tylko stelaż czy materac, ale także właśnie sam mebel. W ostatecznym rozrachunku warto także zwrócić uwagę na atrakcyjność designu.
Nie ulega wątpliwości, że piękna, funkcjonalna sypialnia jest podstawą dobrego wypoczynku. Odpowiedni mebel gwarantuje miękkość, wygodę, dopasowuje się do kształtu ciała i stanowi odpowiedź na nasze potrzebny. Decydując się na oryginalny design zagłówka, wprowadzimy nieco luksusu do sypialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here