Listwa LED

Taśma LED to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów oświetlenia w tej technologii. Mimo wszystko, może okazać się wyjątkowo niewdzięczna przy zakładaniu. Sposobem na to, by w prosty sposób ją okiełznać, może być zakup specjalnej listwy LED, ułatwiającej montaż oświetlenia.

Czym jest listwa LED?

Listwa LED to rozwiązanie, które pozwala na sprawniejszy montaż wybranej taśmy LED. To nic innego, jak specjalny rodzaj taśmy montażowej w postaci długiej, wąskiej szyny. Może być wyposażona w wykonaną z plexi osłonkę w kolorze mlecznym (wtedy też mocniej rozprasza światło) lub przezroczystą. Taśmę LED można łatwo uszkodzić w trakcie przyklejania jej w wybranym miejscu, dlatego też dobrze wybrać odpowiedni profil i usprawnić cały proces.

Taśma LED w profilu: zalety takiego rozwiązania

Montując taśmę LED w odpowiednio dobranym profilu, ma się pewność, że nie ulegnie uszkodzeniu podczas przytwierdzania jej do powierzchni. Listwa będzie też chroniła taśmę przed uszkodzeniem mechanicznym, jakie mogłoby łatwo powstać podczas zawadzenia o nią czy otarcia (jest to szczególnie istotne, gdy oświetlenie LED znajduje się na przykład w podłodze lub stopniu schodów). Dzięki profilowi, taśma LED nie odklei się też, wraz z upływem czasu. Co więcej, listwa LED jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, ponieważ dużo łatwiej zachować z nią czystość oświetlenia. Choć taśma LED sama w sobie musi mieć odpowiednią klasę szczelności, jeśli chce się ją zamontować w miejscach narażonych na wilgoć (na przykład w łazience), dobrze dodać do niej ochronny profil.

Walory dekoracyjne oświetlenia LED w oprawie

Oprawa LED nie tylko okazuje się praktyczna, ale również przynosi korzyści wizualne. Dzięki niej oświetlenie wygląda estetyczniej, a światło się nie rozprasza. Co więcej, w obecnej chwili nie musi nawet specjalnie rzucać się w oczy. W przypadku wnętrz minimalistycznych i industrialnych sprawdzą się te z metalu, jednak bez problemu można też odszukać listwy doskonale wtapiające się w drewniane i kamienne otoczenie danego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here