licznik przedpłatowy

Opłaty za prąd i gaz mogą być naliczane w różny sposób, jednak wiele osób nie jest zadowolonych ze sposobu ich rozliczania. Mieszkając we wspólnocie mieszkaniowej, czyli bloku lub kamienicy, często można spotkać się z kalkulowaniem rachunku za gaz czy prąd ryczałtowo, co oznacza, że jest wyliczone według średniego zużycia mediów przez wszystkich mieszkańców. Jeśli nie chce się dostosowywać płatności do sąsiadów, dobrym rozwiązaniem będzie licznik przedpłatowy.

Co to jest licznik przedpłatowy?

Licznik przedpłatowy to rozwiązanie, z którym wielu z nas miało już kiedyś styczność. Wielu mieszkańców krajów europejskich używa podobnych rozwiązań – są to liczniki prądu czy gazu, które doładowuje się za pomocą specjalnych kart. Na naszym polskim podwórku podobne rozwiązania nie były do tej pory często stosowane, obecnie jednak zdobywają coraz większe grono sympatyków. Licznik przedpłatowy to, w uproszczeniu, urządzenie, dzięki któremu płaci się tylko za tyle gazu, ile faktycznie zostało zużyte. Dzięki podłączonym do licznika urządzeniom można w prosty sposób doładować odpowiednią ilość gazu, którą planuje się wykorzystać. Dokładniej licznik przedpłatowy jest opisany na aiut.com. To rozwiązanie, które pozwala zachować niezależność i mieć pełną kontrolę nad zużyciem gazu.

Liczniki przedpłatowe typu Smart Prepaid działają dzięki zamontowanej na urządzeniu technologii OLAN I0F5 lub OKO Ixx5. Są to rejestratory danych, które odczytują dane na liczniku i za pomocą sieci IoT przesyłają dane do serwera. Mogą one być odczytane przez dowolny sprzęt, taki jak telefon lub tablet. Tym samym kanałem można doładowywać gaz i zablokować jego zużycie.

Jakie są korzyści ze stosowania licznika przedpłatowego?

Licznik przedpłatowy to rozwiązanie tanie i sprawiające, że odbiorca gazu lub prądu jest niemal całkowicie niezależny od opłat, które mogłyby mu zostać narzucone. Główną zaletą stosowania licznika przedpłatowego jest fakt, że użytkownik korzysta tylko z takiej ilości energii, jakiej w danym momencie potrzebuje. Wyjeżdżając na wakacje, jest więc wolny od niespodziewanych opłat. W ten sposób łatwo jest skontrolować, czy sposób rozliczania rachunków jest uczciwy, a także sprawdzić, czy podczas nieobecności instalacja nie uległa awarii.

Dla kogo licznik przedpłatowy?

Z liczników przedpłatowych i podobnych urządzeń chętnie korzystają osoby, które często przemieszczają się z miejsca na miejsce. Dla ludzi często zmieniających mieszkania lub dużo podróżujących licznik przedpłatowy jest rozwiązaniem, które pozwoli na niezależność i uwolni ich od konieczności płacenia za ryczałtowe zużycie gazu i czekanie na roczne rozliczenie. Ważne jest także to, że będąc w innym miejscu, dzięki technologiom zamontowanym w liczniku można mieć pełen dostęp do danych i doładowań. Widać więc wszystkie ingerencje w licznik i można odpowiednio zareagować, jeśli coś wzbudzi niepokój.

Liczniki przedpłatowe mogą także być stosowane jako stałe rozwiązanie w gospodarstwach domowych. Pozwalają one na większą kontrolę zużycia gazu bądź prądu i niezależność od administracji budynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here