Lampy wiszące nad zelewm

Oświetlenie łazienkowe to nie tylko jedna lampa umieszczona w centralnej części pomieszczenia, ale również oprawy dodatkowe. Idealnie oświetlona przestrzeń kąpielowa charakteryzuje się jasnością. Jednakże lampy nad umywalkę muszą spełniać określone kryteria.

Jakie lampy nad zlew wybrać?

Do zaprojektowania łazienki potrzeba specjalnego podejścia do doboru określonego oświetlenia. Nie mogą być to standardowe lampy, bowiem w łazience jest wilgoć. Lampy łazienkowe muszą spełniać określone parametry techniczne, aby korzystanie z nich było bezpieczne. Producenci często wtedy stawiają na oprawy wykonane ze szła oraz stali, z różnymi wariantami otwartych lub zamkniętych kloszy. Jest to spowodowane podwyższoną wilgotnością pomieszczenia kąpielowego, w którym lampa musi przebywać. Zaleca się, aby posiadały klasę szczelności rzędu IP44 lub wyżej. Informacja ta jest podawana na karcie produktu przez producenta. Jeśli oprawa narażona jest na całkowite zalanie, wtedy warto wybrać oświetlenie z klasą ochronności IP65 i IP66.

Na co zwrócić uwagę przy montażu oświetlenia nad zlewem?

Do prawidłowego oświetlenia najlepiej montować lampy wiszące po bokach lustra. Powinny równomiernie oświetlać twarz. Najlepiej stosować klosze mleczne lub matowe, aby światło nie oślepiało. Takie znajdziesz w sklepie ardant.pl, który oferuje produkty, aż 50 producentów.

Do optymalnego oświetlenia wystarczy jedna oprawa nad zlewem lub dwie po bokach. A jaka barwa światła będzie najbardziej optymalna w łazience?

Do działań, które potrzebują precyzji takie jak malowanie i golenie, najlepiej zastosować światło zimne lub neutralne, które charakteryzuje się barwą uniwersalnej bieli. Zaś do relaksującej kąpieli zalecana jest barwa ciepła. Wszystko zależy modelu lampy i zakupionych żarówek. Nowoczesne lampy wiszące mogą być dodatkowo wyposażone w zmienną barwę światła, która w tym wypadku, może rozwiać wszelkie wątpliwości co do wyboru.

Jaki żyrandol do łazienki wybrać?

Pragniesz więcej elegancji i kunsztu w swojej łazience? A może po prostu potrzebujesz dobrze rozświetlić dużych rozmiarów przestrzeń kąpielową? Wybór lampy nie powinien opierać się tylko i wyłącznie na wyglądzie!

Na odbiór wnętrza wpływa rodzaj zastosowanego oświetlenia. To od doświetlenia zależy nasz komfort korzystania z łazienki. Najczęściej wykorzystywane jest światło zbliżone do naszego naturalnego. Wybierz model lampy od sprawdzonego producenta o wysokiej jakości wykonania, bowiem takowa lampa, będzie służyć przez bardzo wiele lat.

Do dużych powierzchni polecane są okręgi ledowe lub żyrandole z wieloma ramionami, dające dużo rozproszonego jasnego światła.

Żyrandole do łazienek – do każdego rodzaju aranżacji

Na wybór odpowiednio wykończonej lampy nie jest łatwym zadaniem, bowiem musi spełniać warunki bezpieczeństwa oraz pasować designem do całej aranżacji wnętrz. Rynek oświetleniowy jest już tak wszechstronnie rozwinięty, że tego typu oświetlenie łazienkowe sprawdzi się we wnętrzach rustykalnych, klasycznych i oczywiście modernistycznych.

Warto zainteresować się też dodatkowymi lampami bocznymi lub oświetleniem strefowym. Kompletując taki zestaw możesz być pewny, że zrobi to wrażenie nie tylko na domownikach, ale również gościach korzystających z łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here