Lampy do kuchni

Lampa w kuchni odgrywa niezwykle ważną rolę ponieważ istotnie wpływa na jej funkcjonalność. Dlatego też, aby każdy z nas mógł swobodnie poruszać się po tym pomieszczeniu i wykonywać w nim wszystkie niezbędne zadania, powinniśmy umieścić w nim lampę, która pozwoli na dobre oświetlenie całej przestrzeni. Którą warto zatem wybrać?

Lampa na środek kuchni

Jednym z podstawowych wyborów jest zawsze lampa umieszczona na samym środku pomieszczenia. Jest niezbędna właśnie do tego, aby oświetlić je całe za pomocą jednego, silnego strumienia światła. Powinna być wyposażona przy tym w energooszczędne żarówki albo w żarówki typu LED, które będą pracowały nawet przy bardzo niewielkim poborze prądu. Jest to konieczne, ponieważ bez wątpienia będzie jedną z najczęściej wykorzystywanych lamp.

Lampa na środku kuchni może mieć zarówno postać płaskiego plafonu, jak też może być dłuższą lampą wiszącą. Pierwsze z tych rozwiązań jest szczególnie polecane do małych pomieszczeń, ponieważ nie dominuje w nich i pomaga w uzyskaniu bardzo estetycznego wystroju. Co równie ważne, płaska, niewielka lampa na środku pomieszczenia będzie dobrze pasowała do wielu różnych wystrojów wnętrza. Z kolei większą, wiszącą i bardziej przyciągającą wzrok warto umieścić w dużej i wysokiej kuchni, dzięki czemu nieco zapełni przestrzeń w jej górnej połowie. W ten sposób zbalansuje wygląd całego pomieszczenia.

Lampa nad stół kuchenny

Kolejnym ważnym rodzajem oświetlenia w każdej kuchni jest lampa umieszczona nad stołem kuchennym. To właśnie przy nim często spożywamy posiłki, pracujemy, spotykamy się z rodziną. Wielokrotnie zdarzy się, że na stole kuchennym będziemy też wykonywać inne zadania, jak choćby pracę, lub też przy nim zgromadzimy się, by zagrać z dziećmi a planszówkę.

Niezależnie od tego, do czego wykorzystamy stół kuchenny, musimy pamiętać, aby dobrze go oświetlić. Tylko dzięki temu będziemy mogli wykonywać na nim wszystkie zaplanowane zadania z łatwością i przyjemnością. W tym celu do głównej lampy sufitowej warto dodać lampę wiszącą bezpośrednio nad stołem. To ono zapewni idealny blask w tym ważnym punkcie kuchni, a niejednokrotnie z powodzeniem zastąpi centralne oświetlenie.

Lampa nad stół powinna kształtem przypominać sam stół. Często warto wybrać prostokątną lub podłużną lampę, zaopatrzoną na przykład w kilka żarówek. Ciekawe przykłady możesz znaleźć w skleplamp.pl – lampy do kuchni mają tam różnorodne kształty i stylizacje, dzięki czemu z pewnością znajdziesz tę idealną nad swój stół. Wśród polecanych przez nas znajduje się między innymi 3-punktowa lampa sufitowa Franco w czarnej oprawie, która pięknie zaprezentuje się nad każdym stołem.

Kinkiet

Dodatkowym źródłem kuchennego oświetlenia może być także kinkiet. Jest on doskonałym rozwiązaniem, jeśli czasami wystarczy nam małe, skromne oświetlenie – choćby wtedy, gdy wieczorem idziemy po szklankę wody. Jest ładnym uzupełnieniem klasycznych lamp kuchennych, a dodatkowo potrafi zbudować w tym pomieszczeniu ciekawy nastrój. Jeśli więc twoja kuchnia pełni także rolę jadalni, z całą pewnością się w niej sprawdzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here