Komfort użytkowania domowych pomieszczeń zapewni nam dobrze urządzona przestrzeń. Dobrze, czyli jak? Z pewnością wpływ na to będą mieć wybrane elementy wyposażenia, ergonomia czy dekoracje, które zadecydują o atmosferze wnętrza. Nie zapominamy jednak o oświetleniu. Bez światła nie byłoby niczego. W przenośni i dosłownie.

Ciemną nocą daje nam poczucie bezpieczeństwa i pozwala bez ryzyka wypadków, poruszać się po domowej przestrzeni. Za dnia zaś dopełnia klimatu i wpływa na koncentrację lub relaks. W zależności od potrzeb czy miejsca umieszczenia konkretnych opraw oświetleniowych. Dziś pochylamy się dłuższą chwilę nad kinkietami ceramicznymi. Taki mały – wielki hit sezonu. Praktycznie, ładne i z zapewnieniem wysokiej trwałości.

Paryski szyk i teatralna odsłona

Kinkiety goszczą w naszych wnętrzach od dawna, choć pierwotnie oświetlały wąskie uliczki, paryskie teatry, sale balowe, kawiarnie i restauracje. Dopiero później przeniosły się do wnętrz, co z kolei okazało się być doskonałym rozwiązaniem. Jeśli bowiem romantyczną atmosferę czy też nastrój żywiołowego przedstawienia można przenieść do przeciętnego mieszkania, to dlaczego nie skorzystać z takiej okazji?

Ta teoretycznie prosta konstrukcja, w dużej mierze funkcjonalna, jest pełna elegancji. Nawet, jeśli wybieramy nowoczesne kinkiety firmy Azzardo, które opiewają na niecodzienne, designerskie projekty i najnowsze materiały. Im nie brak estetyki, precyzji wykonania, a przy tym wyjątkowego charakteru. Podobnie, jak i kinkietom ceramicznym.

Design z ceramiki

Ceramiczne kinkiety przez ostatnie sezony stały się chętnie wybierane, bo dają duże pole do popisu względem aranżacji. Najczęściej dostępne są w bieli. Co jednak nie oznacza, że poza skandynawską stylistyką wnętrza, nigdzie indziej nie znajdą swojego miejsca. Takie ceramiczne wykonanie nadaje się do przemalowania na dowolny kolor.

Pudrowy róż do romantycznej sypialni, trochę granatu i bieli w marynistycznej koncepcji czy też nieokreślone, chaotyczne plamy, kreski i tym podobne wizualizacje, do pokoju młodego Picasso. W kolorze zbliżonym do ścian, by uzyskać harmonijną i spójną aranżację. Lub dla podkreślenia kontrastu i wyrazu, w barwie z drugiego końca palety. Mówiąc dosłownie – do wyboru, do koloru.

Zalety ceramicznych kinkietów

Produkcja kinkietów ceramicznych jest stosunkowo prosta i tania. To jeden z elementów wpływający na ich niższą cenę, w porównaniu do najnowszych projektów. Ponadto proces wypalania w wysokiej temperaturze sprawia, że ceramiczna lampa staje się odporna na uszkodzenia. Nie ukruszy się i nie zadrapie, a podczas upadku z niewielkiej wysokości, najczęściej nie uraczy nas rozsypaniem się w drobny mak.

Ceramiczny kinkiet może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Jest styl, wysoka jakość, trwałość, a do tego możliwość dopasowania do dowolnej aranżacji wnętrza, z pomocą farby. Wystarczy wybrać kształt, źródło światła i idealne miejsce dla nowego, świetlnego gościa w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here