Łączniki do drewna - jakie śruby kupić?

Borykacie się z pewnym problemem? Mianowicie nie do końca wiecie, jakie śruby kupić do połączenia rozmaitych konstrukcji drewnianych? Czym muszą charakteryzować się takie akcesoria?

Elementy wykonane ze stali nierdzewnej

Bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na produkty wykonane z dobrego materiału. Odpowiednim wyborem są choćby akcesoria ze stali nierdzewnej. Dlaczego? Stal nierdzewna to grupa stopów stali nie tylko o obniżonej zawartości węgla, ale także o optymalnej zawartości chromu. Właściwa kombinacja komponentów sprawia, że produkty – zrealizowane przy użyciu tego materiału – są bardzo odporne na korozję. To jednak nie jedyna ich zaleta. Warto zwrócić uwagę na fakt, że stal nierdzewna to również żarowytrzymałość. To oznacza, że nawet bardzo wysokie temperatury nie wpływają na te akcesoria. Śruby, nakrętki, podkładki, pręty itp. zachowują swój wygląd, a także właściwości. Nie można zapomnieć o tym, że stal nierdzewna charakteryzuje się także bardzo eleganckim wyglądem. Nic więc dziwnego, że ludzie, którzy szukają akcesoriów do konstrukcji drewnianych, często zwracają uwagę na ten właśnie aspekt. Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z łatwą obróbką, możliwością recyklingu i krótkim czasem niezbędnym do tego, aby doprowadzić konkretne elementy do czystości. Wielu fachowców podkreśla, że akcesoria tego typu są także pod wieloma względami bardzo uniwersalne.

Jakie akcesoria wybrać?

Chcecie zdecydować się na porządnej jakości śruby do drewna? Możecie kupić na przykład elementy z łbem grzybkowym z podsadzeniem. Czym charakteryzują się śruby zamkowe? Można je łatwo zidentyfikować poprzez następujące oznaczenia: DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Są to skróty pochodzące od takich nazw, jak Niemiecki Instytut Normalizacyjny, Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna, a także od Polskich Norm. Akcesoria spełniające wyżej wymienione normy gwarantują jakość na bardzo dobrym poziomie. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem występują w trzech różnych klasach wytrzymałości (4.6, 4.8 i 8.8). Charakteryzują się metrycznym rodzajem gwintu. Są wykonywane nie tylko ze stali nierdzewnej. Do produkcji śrub tego typu stosowany jest także mosiądz, stal węglowa oraz stal kwasoodporna A4.

Produkty tego typu są bardzo uniwersalne. Bez żadnego problemu można je zastosować do łączenia naprawdę różnych konstrukcji drewnianych albo takich, które są narażone na bezpośredni kontakt ze skórą. Śruby zamkowe są wykorzystywane także w aspekcie skręcania płotów, elementów ogrodzeniowych albo ławek.

Zobacz aktualną ofertę – wkręty do drewna od Stalmut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here