kuchnia

Styl życia zero waste choć jest dość trudny do wprowadzenia w swoje życie, posiada rzeszę swoich zwolenników na całym świecie. prowadzanie stopniowych zmian, czyli przejście na przykład na tak zwany less waste pomaga nam przybliżyć się do tego stylu życia. Osoby, które żyją zgodnie z zasadami tej idei nie marnują żywności oraz nie kupują przedmiotów w plastikowych torbach, czy też w pojemnikach. Unikanie plastiku i innych rzeczy, które zanieczyszczają nasze środowisko oraz takie,  których nie da się w łatwy sposób przetworzyć to główne zadanie osób, idących w rytm tej zasady. Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób ograniczyć zużywanie plastiku czy też marnowanie jedzenia w kuchni – koniecznie przeczytaj! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/kuchnia-less-waste/

Przechowywanie 

Ma ono bardzo ważne znaczenie. W less waste produkty takie jak owoce, warzywa, mięso oraz pieczywo należy przechowywać w odpowiedni sposób, aby ich spożycie było możliwe przez dłuższy okres czasu. Co za tym idzie, nie będzie trzeba ich wyrzucać, czyli po prostu nie będziemy ich marnować. Dobrze jest zapoznać się z zasadami przechowywania żywności, ponieważ nie każdy produkt można trzymać w lodówce.

Wykorzystanie resztek jedzenia 

Resztki jedzenia takie jak na przykład makaron, warzywa czy chcesz ziemniaki z obiadu z wczoraj, możemy wykorzystać do stworzenia zupełnie nowego dania . Możemy również potraktować je jako dodatek do nowo przyrządzonej potrawy. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Co jednak z resztkami, których nie wykorzystamy do przyrządzenia potraw? Resztki takie jak na przykład woda po jajkach mogą posłużyć nam do podlewania kwiatków. Podobnie jest ze skórkami od banana czy fusami po kawie, które mogą być wykorzystane przez nas jako ekologiczny nawóz do naszych kwiatków. Będzie to nie tylko ekologiczne, przyjazny dla naszej planety, ale również oszczędne.

Stwórz swój domowy kompostownik

Zarówno w domu jednorodzinnym jak i w bloku możliwe jest przygotowanie własnego kompostu. Obecnie na rynku znajdziemy szczelnie zamykane kompostowniki, które możemy zmieścić nawet pod naszym zlewem w kuchni. Jeżeli jednak masz możliwość oraz miejsce do stworzenia takiego kompostownika samodzielnie – możesz to zrobić! Jest to nie tylko świetny sposób na pozbycie się resztek jedzenia, ale również cudowny nawóz dla naszych kwiatów do domowego ogródka kwiatowego czy też warzywnego.

Zobacz też: https://mieszkaniedlamlodych.pl/lista-produktow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here