Kiedy warto sięgnąć po osuszacze powietrza?

0
1055

Osuszacze powietrza są względnie nowym rozwiązaniem w domach osób prywatnych, choć firmy budowlane i zakłady przemysłowe korzystają z ich dobrodziejstw od lat. Sprawne osuszenie powietrza we wnętrzu pomieszczenia przyspiesza prace remontowo-budowlane i poprawia warunki magazynowe. Jakie korzyści przynosi właścicielom domów jednorodzinnych i mieszkań?

Wilgoć w mieszkaniu – wróg, z którym musisz walczyć

Problemy z wentylacją, nieszczelności w instalacji wodno-kanalizacyjnej, suszenie prania w mieszkaniu – wszystko to nie tylko może doprowadzić do nieprzyjemnego uczucia zaduchu w mieszkaniu, ale, co gorsza, sprzyjać powstawaniu pleśni i grzybów. Są one bardzo szkodliwe – zarówno dla samych murów, które w dłuższej perspektywie ulegają erozji, jak i dla naszego zdrowia – mogą bowiem powodować problemy ze strony układu oddechowego, alergie, a w dłuższej perspektywie prowadzić do nowotworów.

O ile nie zawsze można łatwo uporać się ze źródłem problemu – czasem wymagany jest gruntowny remont, o tyle szybko i sprawnie usunięcie wilgoci z pomieszczenia jest możliwe, np. przy zastosowaniu osuszacza powietrza.

Kiedy pomoże osuszacz?

Osuszacze powietrza to niewielkie, łatwe w przenoszeniu urządzenia, które można zainstalować na stałe, jak i w miarę potrzeb przenosić pomiędzy pomieszczeniami – ilekroć pojawi się w nich nadmierna wilgoć. Pozwalają na wszechstronne zastosowanie – niezależnie od źródła problemu. Najczęściej są wykorzystywane do:

  • Szybsze osuszanie wnętrz po pracach remontowych – jeśli np. położyłeś płytki czy pomalowałeś ściany, to jego zastosowanie znacznie przyspieszy wysychanie i możliwość ponownej eksploatacji pomieszczenia,
  • Usuwanie wilgoci już znajdującej się w pomieszczeniu – walcząc z grzybem na ścianach czy meblach, znacznie zwiększysz szanse na sukces, jeśli zadbasz również o maksymalnie suche powietrze we wnętrzu,
  • Szybsze i bezpieczniejsze suszenie prania – jeśli suszysz pranie w mieszkaniu (zimą sporo osób tak robi), to korzystając z osuszacza powietrza, możesz znacznie przyspieszyć ten proces, równocześnie unikając powstawaniu nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu, co sprzyja powstawaniu grzybów i pleśni. Zyskujesz więc w dwójnasób – szybciej i zdrowiej susząc pranie.
  • Suszenie mieszkania po awariach – od czasu do czasu w niemal każdym domu dochodzi do awarii, której skutkiem jest wylanie wody – awaria pralki, zmywarki, pęknięta rura, zalanie przez sąsiada – z własnym osuszaczem szybko usuniesz nieprzyjemne skutki takiego zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here