Kiedy stosować chwastobójcze preparaty totalne

Herbicydy są jednymi ze skuteczniejszych środków zwalczających chwasty. Dzieli się je na dwa główne rodzaje. Pierwsze z nich – selektywne – działają jedynie na wybrane rośliny i tym samym są bezpieczne dla upraw. Działanie tych drugich jest dużo szersze.

Nieselektywnie, czyli jak?

Herbicydy totalne działają nieselektywnie. Oznacza to, że zwalczą każdą opryskaną roślinę na danym terenie. Choć może się wydawać, że takie rozwiązanie nie znajduje zastosowania we współczesnym rolnictwie, prawda jest zupełnie inna. Nieselektywność herbicydów sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy gleba jest dopiero przygotowywana pod uprawy. Można ją zawczasu odchwaszczyć i tym samym zapobiec pojawianiu się nieproszonych gości na polu. Co ważne, herbicydy tego typu są skuteczne przy najróżniejszych typach chwastów. Doskonale poradzą sobie zarówno z tymi dwu- jak i jednoliściennymi.

Dlaczego ważna jest instrukcja?

Informacje od producenta są niezwykle ważne podczas stosowania herbicydów. Środki firmy Syngenta zawierają etykietę rejestracyjną oraz kartę charakterystyki. W takiej dokumentacji można sprawdzić, w jaki sposób używać produktu, jakie środki ostrożności zachować i jak magazynować substancję. To wszystko ma ogromne znaczenie nie tylko dla skuteczności preparatu, ale także dla zdrowia osoby, która go używa.

Jakie są powody „za”?

Praca na roli nie należy do najłatwiejszych. Od samego początku należy przykładać wagę do tego, czy na polu nie pojawiają się jednostki chorobowe lub chwasty. Na szczęście dzięki herbicydom totalnym można wcześniej przygotować ziemię. Mają one wysoką skuteczność i są dość proste w użyciu. Co więcej, zazwyczaj zwalczają chwasty już na początku ich wzrastania. Opryski te wnikają w głąb gleby, dzięki czemu hamują wzrastanie kolejnych nieproszonych gości. 

Chwastobójcze preparaty totalne będą przydatne szczególnie wtedy, gdy nabywana jest nowa ziemia i należy dostosować ją do upraw lub przygotować do zupełnie innych celów. Herbicydy nieselektywne szybko poradzą sobie z niepożądanymi roślinami i pomogą długo utrzymać wymagany efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here