Kiedy montowana jest balustrada okienna?

0
1760

Balustrady okienne to specjalny rodzaj balustrad przeznaczonych do montażu przy oknach. Czym dokładnie wyróżniają się takie konstrukcje? Kiedy i gdzie są montowane najczęściej? Sprawdź teraz!

Głównym zadaniem balustrady jest ochrona przed upadkami. Jest ona najczęściej stosowana przy schodach oraz na balkonach, aby zabezpieczyć ich użytkowników przed nieszczęśliwymi wypadkami. Warto jednak zaznaczyć, że balustrady także mogą być instalowane przy oknach. Tego typu balustrady nazywane są okiennymi i często można zobaczyć je także w Polsce.

Czym jest balustrada okienna?

Balustradami okiennymi nazywa się specjalny rodzaj balustrady przeznaczonej do montażu przy oknie. Jest ona najczęściej umieszczana w elewacji, lecz także istnieje możliwość zainstalowania jej na gzymsie przy oknie. Taka balustrada okienna – https://fello.pl/blog/dlaczego-balustrada-okienna-staje-sie-tak-popularna/ nie jest niczym nowym, ponieważ w architekturze stosowana jest już od wielu lat. Teraz znów wraca do łask i można zobaczyć ją także na wielu nowoczesnych budynkach.

Kiedy stosuje się balustrady okienne?

Najczęściej balustrada okienna towarzyszy tak zwanemu oknu francuskiemu. To wysokie okno balkonowe, które montowane jest jednak bez balkonu. Okna tego rodzaju umieszczane są najczęściej na piętrach i mają na celu zaopatrzenie wnętrz w dużą ilość naturalnego światła słonecznego. Aby uzyskać odpowiedni poziom bezpieczeństwa, okno francuskie musi być w jakiś sposób chronione. Właśnie dlatego stosowana jest balustrada okienna, która umieszczana jest w jego dolnej części. Za pomocą balustrady okiennej użytkownicy mogą ochronić się przed ryzykiem upadku. Balustrada ta również pozwala na stworzenie atrakcyjnego detalu architektonicznego na budynku.

Jakie są główne rodzaje balustrad okiennych?

Balustrady okienne wytwarzane są z różnych typów materiałów, dlatego też można dopasować je indywidualnie do architektury budynku i podkreślić w ten sposób jego styl. Nowoczesne obiekty najczęściej zdobi balustrada okienna wykonana ze stali nierdzewnej, która może mieć postać pionowych albo poziomych belek. Do dyspozycji są także modele wykonane z szkła – szklana balustrada okienna wygląda bardzo nowocześnie i nie blokuje światła wpadającego do wnętrza. Z kolei tradycyjne przestrzenie najczęściej uzupełnia się z użyciem balustrad drewnianych albo też balustrad metalowych kutych, którym nadaje się oryginalny, pałacowy wygląd. Z przykładowymi rodzajami balustrad okiennych można zapoznać się już teraz na stronach internetowych ich producentów. Szeroka gama ciekawych wzorów pozwala na dopasowanie balustrady do każdego obiektu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here