Jakie narożniki są teraz modne?

Narożniki przez cały czas cieszą się niesłabnącą popularnością. Ten niezwykle wygodny mebel idealnie sprawdzi się w każdym salonie. To sprawia, że ludzie chętnie go kupują i nie chcą się z nim rozstawać. Doskonałej jakości narożnik można kupić na stronie zeusmeble.pl, więc warto tam zajrzeć i znaleźć idealny mebel dla siebie. Dzięki temu nasz salon zyska zupełnie nowy charakter, a Ty zwiększysz swoje poczucie komfortu. Jednak co warto wiedzieć na temat aranżacji wnętrz z narożnikami w roli głównej?

Jak wybrać odpowiedni mebel?

Najważniejszą sprawą jest wybór odpowiedniego narożnika, ale nie jest to proste zadanie. Zanim wybierzemy się na zakupy, to warto przemyśleć kilka kwestii, które sprawią, że kupimy odpowiedni mebel. W pierwszej kolejności należy się zastanowić, czego akurat potrzebujemy. Musimy przemyśleć, jakie nasz mebel powinien być i czy zależy nam na jego specyficznym wyglądzie. Najlepiej unikać skóry, ponieważ bywa ona bardzo niewygodna. Funkcje dekoracyjne mogą pełnić również narożniki tapicerowane, które są o wiele bardziej komfortowe.

W dalszej kolejności musimy pamiętać, że wybrany przez nas mebel musi być dopasowany wielkością do pomieszczenia, w którym go ustawimy. Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią, to dobrze wybrać narożnik rozkładany, który w danej chwili może pełnić różne funkcje. Musimy również pamiętać, że mebel nie powinien przytłaczać pomieszczenia, utrudniać poruszania się ani nie może zastawiać żadnego przejścia.

W dalszej kolejności należy się zastanowić nad wyglądem mebla i dobrać odpowiedni styl do całej aranżacji salonu. Musimy pamiętać, że jest on bardzo reprezentacyjny, więc nie można na nim oszczędzać. Świetnie sprawdzą się narożniki tapicerowane, które nie tylko świetnie się prezentują, ale znacznie łatwiej utrzymać je w czystości. Należy pamiętać, że taki mebel powinien długo pozostać w właściwym stanie, więc najlepiej wybierać materiały, jakie będą proste w pielęgnacji i odporne na zniszczenie. Narożnik tapicerowany doskonale spełnia te funkcje.

Jak ustawić narożnik w salonie?

To, w jaki sposób ustawimy narożnik w salonie zależy od kilku kwestii. Przede wszystkim ważna jest jego wielkość, a także pomieszczenia, w jakich mamy go umieścić. Zdecydowanie większe pole do popisu mają mieszkańcy dużych przestrzeni. W takiej sytuacji o wiele łatwiej urządzić odpowiednią aranżację. Warto więc zrezygnować z ustawiania mebli pod ścianą. W takiej sytuacji narożnik można śmiało eksponować i ustawiać na środku pomieszczenia. Wyjątek stanowią modele ogromnych rozmiarów, które mogą zagracić przestrzeń.

Natomiast standardowe narożniki stworzą interesujące kompozycje i uczynią wnętrze przyjemniejszym, jeżeli umieścimy je tak na środku salonu.

Jak ustawić narożnik w salonie

W mniejszych pomieszczeniach aranżacja z narożnikiem w roli głównej może być nieco trudniejsza, ale nadal możliwa. Wystarczy tylko wszystko dobrze przemyśleć i wybrać odpowiedni mebel. Świetnie sprawdzi się narożnik rozkładany lub z tzw. szezlongiem. Na takich meblach doskonale się wypoczywa, a ich struktura sprawia, że bez problemu zmieszczą się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Warto też pamiętać, iż taki mebel bez problemu możemy umieścić pod oknem, a inne części salonu wykorzystamy w bardziej zaskakujący sposób.

Jakie są zalety narożników?

Narożniki mają wiele zalet, o których nie każdy pamięta. Przede wszystkim są bardzo uniwersalne, ponieważ świetnie sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. W dodatku zapewniają niezwykły komfort i wygodę, a to sprawia, że bez problemu zastępują sofy i fotele, a nawet kanapy czy łóżka. Narożnik z funkcją spania bez problemu można umieścić nie tylko w salonie, ale również w sypialni. Taki mebel idealnie sprawdzi się, gdy przyjadą goście, a nam zabraknie miejsc do spania. Narożnik rozkładany świetnie sprawdzi się też w kawalerce, gdzie mamy do dyspozycji tylko jedno pomieszczenie. Taki mebel doskonale spełni kilka funkcji, a nie zajmie wiele miejsca, więc na pewno będziemy z niego zadowoleni. Pozwoli nam on przyjąć wielu gości, i w nocy narożnik z funkcją spania idealnie zastąpi łóżko. Kolejną ważna zaletą jest fakt, że narożnik tapicerowany daje nam pełną dowolność aranżacji, a o jego ostatecznym wyglądzie decydujemy my, a nie producent. Dzięki temu bez problemu wkomponujemy go do wolnej przestrzeni w pomieszczeniu i stworzymy wymarzone wnętrze.

Jak odmienić pomieszczenie z pomocą narożnika?

Narożnik tapicerowany ma ogromną moc aranżacyjną, której może nie doceniać wiele osób. Tak naprawdę tej jeden mebel może odmienić nasze wnętrza. Narożnik z funkcją spania w dowolnej chwili może zamienić salon w sypialnię lub na odwrót. To ucieszy wiele osób, które nie dysponują wieloma wolnymi pomieszczeniami w swoim lokum. Warto też pamiętać, że narożnik rozkładany prezentuje się znacznie lepiej niż sofa czy kanapa, a w dodatku gwarantuje nam o wiele więcej miejsca. To sprawi, że w niewielkim salonie nagle zyskujemy więcej miejsc dla naszych gości. Dlatego warto się zdecydować na tego typu narożniki tapicerowane, a bez problemu odmienimy nasze wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here