Jakie meble ogrodowe wybrać?

Z początkiem wiosny, kiedy rozpoczynają się coraz dłuższe i cieplejsze dni, w naszej wyobraźni zaczynają pojawiać się leniwie spędzone z rodziną czy znajomymi popołudnia i wieczory w ogrodzie, przy grillu czy po prostu miłej rozmowie. Jeśli nie posiadamy jeszcze wygodnego zestawu mebli ogrodowych, lub te które posiadamy wymagają wymiany, warto dobrze przemyśleć wybór nowych. W artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli do ogrodu, aby spełniły wszystkie nasze oczekiwania.

Artykuł powstał przy współpracy z internetowym sklepem meblowym furnix.pl

Czym kierować się przy wyborze mebli ogrodowych?

  • Materiał, z którego wykonane są meble – decyduje on nie tylko o wyglądzie, ale także o wytrzymałości na warunki atmosferyczne, ale także o tym jak dużo pracy będzie od nas wymagało odpowiednie zakonserwowanie mebli, tak by służyły jak najdłużej.
  • Wielkość zestawu mebli ogrodowych – to oczywiście kluczowa sprawa, na która warto zwrócić uwagę, kiedy wiemy już na jaki materiał postawimy. Jeżeli zamierzasz wyprawiać przyjęcia w ogrodzie, warto postawić na duży zestaw z 6-12 krzeseł (zobacz: zestawy stół + krzesła ogrodowe w Furnix) , dostępne są także stoły rozkładane, dzięki którym podczas codziennego użytkowania nie zajmuje dużo miejsca, a w razie potrzeby pomieści wszystkich gości.

Meble ogrodowe z technorattanu – wytrzymała nowoczesność

Tworzone z włókien tworzywa sztucznego technorattanowe meble ogrodowe nie tylko prezentują się bardzo dobrze, ale są też niezwykle wytrzymałe na panujące na zewnątrz, zmienne warunki atmosferyczne. Meblom z technorattanu nie straszny wiatr czy deszcz, co ważne nie wymaga też specjalnych zabiegów konserwacyjnych, dlatego jest to jeden z najpopularniejszych obecnie materiałów, a meble wykonane z technorattanu cechują się, oprócz nowoczesnego wyglądu, także lekkością.

Klasyczne meble ogrodowe z drewna

Komplety mebli ogrodowych z drewna wciąż cieszą się dużą popularnością wśród tradycjonalistów i ludzie ceniących sobie klasyczne rozwiązania. Drewno prezentuje się bardzo dostojnie, jednak posiada także wady (przynajmniej w oczach niektórych), którymi są przede wszystkim wymagania co do zabezpieczania mebli przed warunkami atmosferycznmi. Drewno jest też dość ciężkie, a w okresie zimowym wymaga magazynowania w domowych warunkach, aby zapobiec gniciu drewna.

Metalowe meble ogrodowe

Takie meble najczęściej tworzone są z aluminium, które uzupełniane jest szkłem i technorattanem. Takie meble mają swój bardzo charakterystyczny, surowy wygląd, który może się podobać. Często uzupełniane są o kolorowe dodatki, które znacznie go łagodzą, takie jak kolorowe poduszki czy siedziska. Meble wykonane z metalu są solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie wymagają regularnej konserwacji, a w razie potrzeby można je bardzo łatwo odrestaurować przy pomocy farby i pędzla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here