przedpokój, meble do przedpokoju, wnętrze, hall
przedpokój, meble do przedpokoju, wnętrze, hall

Przedpokój to jedno z tych miejsc, o których bardzo często zapominamy urządzając swoje nowe mieszkania a przecież po otworzeniu drzwi to on pierwszy nas wita!
Pomieszczenie to niezależnie od swojego rozmiaru powinno zachwycać nas nie tylko swoim wyglądem ale przede wszystkim funkcjonalnością.

Zastanawiasz się jakie meble lub zestawy sprawdzają się najlepiej? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Co kupić a co lepiej sobie odpuścić? Odpowiedź na te jak i na inne pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Gotowy zestaw czy pojedyncze elementy wyposażenia?

To pytanie na pewno już pojawiło się w Twojej głowie. Co zatem będzie lepsze? W tej sytuacji dużo zależy od wyglądu, układu, powierzchni całkowitej przedpokoju oraz naszych indywidualnych upodobań.
Zarówno komplet mebli jak i pojedyncze meble będą prezentowały się niezwykle dobrze. Udając się na zakupy, pamiętaj o tym aby dokładnie wymierzyć całe pomieszczenie – wyposażenie musi być praktyczne ale nie powinno zajmować zbyt dużo miejsca, w końcu musisz swobodnie otwierać drzwi wejściowe, prawda?

Niezależnie od tego na którą opcję się zdecydujesz musisz liczyć się z tym, że to co ma swoje zalety ma także i wady. Minusem gotowych zestawów jest to, że nie każdy z nich może być wyposażony w dokładnie ten element, którego potrzebujesz. Jeżeli jednak nie przywiązujesz do tego zbytniej uwagi a dodatkowo nie masz czasu ani ochoty na dopasowywanie do siebie mebli to zakup całego kompletu będzie w tym konkretnym przypadku najlepszym możliwym rozwiązaniem.
Wyposażenie salonu w gotowy zestaw będzie także dużo tańszą inwestycją niż by to miało miejsce w przypadku zakupu pojedynczych mebli.

Jakie meble do przedpokoju?
Obowiązkowe elementy wyposażenia przedpokoju!

Najważniejszym meblem w całym przedpokoju jest oczywiście szafa lub wieszak na kurtki i płaszcze, bez niego jak bez ręki. Szafa świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o dużej powierzchni, różnego rodzaju wieszaki dedykowane są znacznie mniejszych przedpokojom.
Skoro zaopatrzyłeś się w schowek na ubrania, warto byłby pomyśleć również o szafce na buty, która pomoże Ci zapanować nad ciągłym bałaganem!
Miejsce trzecie należy do elementu dekoracyjnego – mowa tutaj oczywiście o dużym lustrze, wychodząc w pośpiechu każdy z nas chce mieć pewność, że dobrze wygląda.
Jeżeli posiadasz sporych rozmiarów przedpokój możesz zainwestować także w stylowe siedzisko, które dodatkowo ułatwi Tobie oraz Twoim gościom zmianę obuwia. Hitem ostatnich miesięcy są pufy ze schowkami, dzięki temu zyskasz odrobinę dodatkowego miejsca do przechowywania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając meble do przedpokoju, zastanów się nad ich przeznaczeniem. Potem pomyśl o ilości – być może jest coś z czego nie będziesz korzystał, pamiętaj aby kupować tylko te meble, które będą przydatne i ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie.
Dobierz takie meble, które idealnie wkomponują się w styl aranżacyjny całego mieszkania – zwróć uwagę na kolor, wykończenie, materiał wykonania oraz model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here