meble kuchenne

Urządzasz swoją nową kuchnie i nie wiesz na jakie meble się zdecydować? Poszukujesz nie tylko czegoś stylowego ale i funkcjonalnego? Dzisiaj podpowiemy Ci na co należy zwrócić szczególną uwagę oraz co aktualnie jest na czasie.

Zanim wybierzesz konkretny model szafek kuchennych zastanów się nad tym w jakim stylu ma zostać urządzona Twoja kuchnia – czy ma ona być nowoczesna czy może jednak nieco bardziej tradycyjna. Ważne jest aby cała aranżacja pomieszczenia tworzyła jedną, pasującą do siebie całość.
Oprócz tego meble kuchenne są niekiedy bardzo kosztowną inwestycją na długie lata i z reguły nikt nie wymienia ich po roku czy dwóch, dlatego też zastanów się dwa razy zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Gotowe czy robione na zamówienie?

To pytanie pojawia się w głowie każdego, kto właśnie stoi przed zadaniem urządzenia kuchni swoich marzeń. Meble gotowe są zdecydowanie dużo tańsze, jednak rzadko można natrafić na komplet, który idealnie wpasowałby się w konkretne wymagania. Tego problemu nie ma z meblami przygotowanymi pod wymiar, opcja droższa ale w tym wypadku możesz mieć pewność, że wolna przestrzeń z pewnością zostanie dobrze zagospodarowana.

Płyta MDF, drewno czy szkło?

Materiał z którego mają być wykonane szafki kuchenne powinien idealnie wkomponować się w całą stylistykę aranżacyjną. Dużą popularnością cieszą się meble z frontami wykonanymi z płyty MDF (wykończonej na wysoki połysk lub matowej), znajdziemy je praktycznie w każdej kuchni urządzonej w nowoczesny sposób.
Kuchnie tradycyjne i klasyczne kochają naturalne drewno połączone ze szkłem.
Pierwsze są dużo tańsze ale za to łatwiejsze w utrzymaniu w czystości o szafki wykonane z naturalnego drewna należy odpowiednio dbać.

Jakie meble do kuchni?

Mocny, wytrzymały i duży blat…

To obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni, powinien on być na tyle duży aby przygotowywanie na nim potraw nie sprawiało Ci najmniejszych problemów. Niezwykle ważny jest również materiał z jakiego jest wykonany, bowiem będzie to miejsce najbardziej użytkowane w całej kuchni. Blat musi być zatem odporny przede wszystkim na zabrudzenia, zarysowania oraz gorąco.
Blaty mogą być wykonane z naturalnego drewna, stali, szkła lub kamienia; gotowe lub przygotowywane na zamówienie.
Wybierz taki, który będzie nie tylko trwały ale także łatwy w utrzymaniu w czystości.

Kolor…

Wahasz się pomiędzy ciemnymi a jasnymi frontami? Podpowiadamy, jeżeli Twoja kuchnia jest stosunkowo małym pomieszczeniem wybierz te w jasnym odcieniu, które optycznie powiększą przestrzeń a także sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się dużo widniejsze. W przypadku dużych, otwartych kuchni masz dowolność wyboru – tutaj bez obaw możesz postawić na nieco mocniejszy, intensywny kolor.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki teraz z pewnością łatwiej przyjdzie Ci podjęcie ostatecznej decyzji! Pamiętaj o tym, aby meble pasowały do całej reszty tworząc jednolitą estetyczną całość wtedy Twoja kuchnia na pewno będzie urządzona na najwyższym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here