Jakie dodatki odmienią wnętrze?

0
1662

Jednym z głównych czynników, który wpływa na aranżację całego wnętrza są oczywiście dodatki. To one tworzą odpowiedni klimat, nadają wyrazu oraz uszlachetniają każde pomieszczenie. Stare powiedzenie mówi, że diabeł tkwi w szczegółach i w tym przypadku jest to absolutnie prawda. Nawet najdroższe meble nie będą prezentowały się zjawiskowo, jeśli nie zyskają odpowiedniej oprawy, dlatego warto skupić się na detalach. Jeśli jesteś na etapie dekorowania hotelu, restauracji, czy kawiarni, warto poświęcić chwilę na aranżację ponieważ jest to jeden z elementów, który przykuwa uwagę klienta i wpływa na odbiór całego wnętrza. Bezsprzecznie najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego należy zrobić wszystko, by było jak najlepsze i sprawiło chęć powrotu.

Jak wybrać odpowiednie dodatki?

Wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządzone jest pomieszczenie. Hitem ostatnich lat jest tak zwany styl skandynawski, który charakteryzuje się szeroko rozumianym minimalizmem. Jednak nie wszyscy są jego zwolennikami. Dla jednej osoby idealnie urządzone wnętrze to minimum mebli i dodatków, inna postawi na przepych, liczne złocenia i detale, które mają podkreślić niebanalny styl. Dlatego właśnie jednym z podstawowych czynników jest ogólny wystrój pomieszczenia i trzymanie się określonego standardu. Pomieszanie stylów to nie najlepszy pomysł, ponieważ wprowadza niepotrzebny chaos, a nasze wnętrze traci na uroku. Jak zatem urozmaicić i jednocześnie nadać charakter pomieszczeniu? Postaw na detale! Piękne firany lub rolety, świeże kwiaty, dywan o ciekawym wzorze lub świeczniki szklane, które ocieplą klimat i wniosą atmosferę intymności. To właśnie oświetlenie jest podstawowym czynnikiem podczas aranżacji wnętrz i to na nim warto skupić największą uwagę, ponieważ wpływa ono nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale również na dobre samopoczucie osób, które w nim przebywają. Stół przyozdobiony efektownym świecznikiem z delikatnie migocącą świeczką, daje poczucie rozluźnienia i wprowadza miłą atmosferę.

Drogie, nie znaczy lepsze

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju dodatków. Rok w rok projektanci prześcigają się w kreowaniu trendów na nadchodzące sezony. Jedyny mankament polega na tym, że często te dodatki dorównują pod względem cen meblom. Na szczęście nie ma potrzeby inwestowania dużych sum pieniędzy i podążać za narzuconymi trendami. Ciekawe rozwiązania to nie tylko drogie rozwiązania, ponieważ drogie nie znaczy lepsze. Niektóre z detali możemy kupić za naprawdę niewygórowaną kwotę, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inne cele. Podstawową kwestią jest obranie właściwego kierunku i realizowanie własnej wizji. Dodatki są szalenie istotne, ale nie powinny rujnować naszego budżetu. Stwórzmy klimat za pomocą detali, takich jak chociażby świeczniki szklane czy latarenki. Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór, począwszy od prostych w klasycznym stylu, aż po bardzo dekoracyjne. Zarówno jedne, jak i drugie zapewnią wyjątkowe oświetlenie i oczarują niejednego gościa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here