Masz już wybraną bramę do garażu i chcesz oszczędzić na kosztach jej montażu, rezygnując z pomocy fachowców? Taka decyzja może Cię wiele kosztować, dlatego sprawdź, dlaczego samodzielny montaż bramy garażowej nie jest dobrym wyborem.

Zakup wysokiej jakości bramy garażowej, która nie tylko przez wiele lat zachowa swój pierwotny wygląd, ale także będzie w pełni funkcjonalna to spory wydatek. Nie ważne, jaki typ bramy wybierzesz – zawsze musisz zadbać o jej profesjonalny montaż, aby uniknąć sporych problemów podczas późniejszego korzystania z garażu.

Jakie błędy podczas montażu bramy garażowej popełniamy najczęściej?

Decydując się na samodzielny montaż bramy garażowej lub pomoc „złotej rączki” jedynie z pozoru oszczędzasz pieniądze! Tak naprawdę ryzykujesz nie tylko utratę pełnej funkcjonalności bramy garażowej, ale także narażasz się na koszty związane z utratą ciepła poprzez nieszczelności czy szybką korozję elementów bezpośrednio przylegających do otworu wjazdowego.

Chcąc zamontować bramę garażową, musisz już na samym początku pamiętać, że samodzielne dopasowanie otworu wjazdowego do rozmiaru bramy wcale nie jest takie proste. Z tego względu jednym z najczęstszych błędów popełnianych podczas montażu bez pomocy fachowca jest nieprawidłowe dopasowanie otwory wjazdowego pod względem jego wielkości. Czym to skutkuje? Brama zamontowana w zbyt małym otworze wjazdowym na pewno będzie się zacinała i nie ma tutaj znaczenia czy wybierzesz bramę otwieraną automatycznie, czy tańszą bramę otwieraną ręcznie. W jednym i drugim przypadku natrafisz na trudności z funkcjonowaniem bramy, które znacząco utrudnią korzystanie z garażu, a w przypadku bramy sterowanej automatycznie dodatkowo narazisz się na duże koszty związane z koniecznością szybkiej naprawy jej napędu.

Problem z funkcjonowaniem bramy garażowej sprawia także za duży do jej wielkości otwór wjazdowy. W tym przypadku wszelkie luzy będą umożliwiały szybkie uciekanie ciepła z wnętrza garażu oraz sprzyjały zawilgoceniu pomieszczenia, co może skutkować zagrzybieniem ścian i sufitów. Zbyt duży otwór wjazdowy i nieprawidłowo zamontowana w nim brama garażowa to także powód problemów z jej eksploatacją prowadzący do niebezpieczeństwa podczas korzystania z garażu.

Lista błędów popełnianych podczas montażu bram garażowych jest bardzo długa. Oprócz nieprawidłowego dopasowania otworu wjazdowego do wielkości bramy często popełnianymi błędem jest także złe mocowanie prowadnic bramy, pozostawienie zbyt dużej szczeliny u dołu bramy czy zastosowanie nieodpowiednich materiałów budowlanych do wykończenia ościeża.

Jak widać nie taki montaż bramy garażowej prosty, jak mogłoby się wydawać, a brak profesjonalnej wiedzy na ten temat będzie sporo kosztować i może nie tylko wpłynąć na komfort odczuwalny podczas korzystania z bramy garażowej, ale także bezpieczeństwo podczas jej eksploatacji czy spowodować utratę gwarancji na zakupioną bramę. Jeżeli chcesz uniknąć jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem bramy garażowej, skorzystaj z usług profesjonalistów. Szeroki wybór najwyższej jakości bram różnego typu oraz montaż bram garażowych zapewni Ci firma Bianex – już dziś wejdź na stronę bianex.pl i skorzystaj z pomocy fachowców gwarantujących pełen zakres usług oraz możliwość cieszenia się długoletnim i w pełni bezproblemowym użytkowaniem bramy garażowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here