szare meble, białe ściany
szare meble, białe ściany

Kolor szary prezentuje się dobrze nie tylko na ścianach… coraz chętniej decydujemy się na zakup mebli w różnych odcieniach szarości.
Zakupiłeś szare meble i teraz zastanawiasz się nad tym jakiej farby użyć, aby całość świetnie ze sobą współgrała oraz efektownie się prezentowała. Dzisiaj podpowiemy Ci z jakimi kolorami najlepiej ją połączyć.

Od czego zacząć?

Przed udaniem się na zakupy zwróć uwagę na to jak duże jest pomieszczenie, w którym mają znaleźć się szare meble. Jeżeli jest małe i ciasne postaw na jasne, chłodne kolory, które optycznie powiększą całą przestrzeń. W odwrotnej sytuacji, kiedy wnętrze jest duże i widne, śmiało możesz zaszaleć i postawić na nieco bardziej intensywny kolor.

Szarość i biel!

To jedno z najbardziej klasycznych połączeń. Biel podobnie jak szarość jest kolorem uniwersalnym, przez co łatwo łączą się z innymi barwami. Białe ściany rewelacyjnie wybiją na przód szary odcień mebli tworząc tym samym niezwykle nowoczesną aranżację.
To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm i nie przepadają za krzykliwymi kolorami. Lubisz kiedy otacza Cię harmonia? Jeżeli tak to koniecznie skorzystaj z naszej porady.
Połączenie białych ścin z szarymi meblami wydaje Ci się być nudne? W takiej sytuacji warto byłoby wprowadzić nieco życia używając do tego celu akcesoriów i elementów dekoracyjnych w intensywnych kolorach. Pamiętaj tylko aby nie przesadzić z ich ilością – im mniej tym lepiej!

Szarość i jej odcienie!

Szarość ma kilka twarzy – od rozbielonej po tę zdecydowanie ciemniejszą, Aranżacje oparte tylko i wyłącznie na jednym i tym samym kolorze są „passé” ale gra odcieniami wybranej barwy jest na czasie!
Ciemniejsze meble będą rewelacyjnie prezentowały się na jasnym tle i odwrotnie. Patrzysz w sklepie na paletę farb i nie wiesz jak poradzić sobie z tym zadaniem? Mamy na to prosty sposób – spróbuj odnaleźć na palecie kolor podobny do tego w jakim wykończone są Twoje meble, kiedy to zrobisz poszukaj farby o trzy tony jaśniejszej lub ciemniejszej. Gwarantujemy, że wtedy wszystko będzie ze sobą idealnie współgrało.

Jaki kolor ścian do szarych mebli?

Szarość i soczyste odcienie!

Tego typu połączenia kolorystyczne dedykowane są zdecydowanie do odważniejszej grupy konsumentów. Szarość świetnie współgra z takimi kolorami jak np. brzoskwinia, malina, koral, cytryna itp. rzec by można, że każdy soczysty odcień będzie wydobywał i podkreślał urok szarych mebli.
Pamiętaj, jeżeli uważasz, że pomalowanie wszystkich ścian w jednym pomieszczeniu na jeden z kolorów wyżej wymienionych to dla Ciebie za dużo, wybierz tę największą, która będzie tzw. ścianą główną w całym pomieszczeniu i to właśnie ją pokryj kolorem. Będzie świetnym tłem dla szarych mebli.

Podsumowując, korzystając z naszych porad z pewnością uda Ci się stworzyć oryginalną aranżację. Szare meble połączone z odpowiednimi odcieniami, będą tworzyć jedną spójną całość co w efekcie odbije się na całym wystroju, które sprawi wrażenie nad wyraz dopracowanego, nowoczesnego i stylowego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here