meble orzechowe, ściany, meble,kolor
meble orzechowe, ściany, meble,kolor

Aby wystrój wnętrza zachwycał, wszystkie elementy składające się na jego całość powinny łączyć się ze sobą tworząc jedność. Duży wpływ na efekt końcowy aranżacji ma odpowiedni dobór kolorów. Jak prawidłowo dobierać do siebie barwy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu farby? Dzisiaj podpowiemy Ci jakie czynniki należy wziąć pod uwagę urządzając swoje wnętrza.
Meble w odcieniu orzechowym uzupełniają wystrój niemalże każdego pomieszczenia urządzanego w stylu tradycyjnym oraz klasycznym. Dostępne są zazwyczaj w dwóch wersjach kolorystycznych – jasnej i ciemnej. Za chwilę dowiesz się w jakich zestawieniach będą prezentowały się najlepiej.

Meble jasny orzech

Wyposażenie w tym odcieniu jest dosyć uniwersalne, bowiem świetnie sprawdzi się zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach.

Teraz skupy się nieco bardziej na tych pierwszych. Do ciasnych i małych pomieszczeń dedykowane są w szczególności jasne kolory farb. Tym, którzy jeszcze tego nie wiedzą, wyjaśnimy, że odcienie tego typu dodają centymetrów całemu wnętrzu przez co optycznie go powiększają. Dla stworzenia przytulnego klimatu wybierz farbę o ciepłej tonacji, która będzie „przyciągać” ściany do środka, farby o chłodnej tonacji natomiast „oddalają” ściany przez co wnętrze wydaje się być jeszcze bardziej przestronniejsze.

W przypadku dużych pomieszczeń wybór farby będzie zdecydowanie łatwiejszy – tutaj śmiało możesz poszaleć z kolorami, odradzamy jednak malowania wszystkich ścian, farbą w ciemnym intensywnym odcieniu. Wnętrze o wiele lepiej będzie wyglądać jeżeli na ścianach pojawią się dwa kolory. Jesteś ciekawy jak to wygląda? Największa ściana, która jednocześnie będzie tą główną powinna zostać mocniej zaakcentowana, boczne natomiast muszą być w odcieniach dużo jaśniejszych – kontrastowych.
Meble w kolorze jasny orzech stylowo będą prezentowały się na tle ściany pomalowanej w odcieniach ciepłego beżu, piasku pustyni, rozbielonej moreli, czy pastelowej żółci.
Jeżeli chodzi o ciemne kolory to tutaj idealnie sprawdzą się zwłaszcza czekoladowe brązy oraz odcienie szarości.

Jaki kolor ścian do orzechowych mebli?

Meble ciemny orzech

Szafki w tym odcieniu charakteryzują się oryginalnym i eleganckim zabarwieniem. Ciemny orzech to kolor głębokiego, płomiennego brązu, który rewelacyjnie odnajduje się we wszystkich nowoczesnych wnętrzach.
Meble ciemny orzech dedykowane są przede wszystkim przestrzennym pomieszczeniom. Idealnie odnajdą się w dużym otwartym salonie połączonym z kuchnią lub widnej sypialni.
Jaką farbę dobrać do mebli w tym odcieniu? Najefektowniej będą wyglądały jeżeli zostaną skontrastowane – w tym celu ściany możesz pomalować farbą w jednym z uniwersalnych i ponadczasowych kolorów, czyli bieli.
Tutaj podobnie jak w przypadku jaśniejszej wersji, dobrze wyglądać będą wszelkie odcienie beżów, kość słoniowa, kawa z mlekiem, szarości – ogólnie rzecz biorąc, pod uwagę weź wszystkie jasne, neutralne barwy.
Chcesz zaszaleć z kolorem? Jeżeli tak to rozważ zakup farby w odcieniu morskim lub butelkowej zieleni, która dodatkowo uwydatni brązowe zabarwienie mebli ciemny orzech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here