dębowe meble, sypialnia, kolor ścian,
dębowe meble, sypialnia, kolor ścian,

Dębowe meble mają swój niepowtarzalny urok – są eleganckie, rewelacyjnie podkreślają i uzupełniają wystrój każdego pomieszczenia aranżowanego na styl klasyczny oraz tradycyjny. Postanowiłeś, że to właśnie one pojawią się w Twoim salonie, sypialni lub kuchni? Teraz zastanawiasz się jaki kolor ścian najlepiej podkreśli ciemny odcień drewna? Skorzystaj z naszych praktycznych wskazówek i stań się dumnym posiadaczem stylowych wnętrz!

Meble wykonane z litego drewna w dalszym ciągu są na topie. I nic w tym dziwnego – dębowe meble są ponadczasowe a zarazem bardzo uniwersalne. Rewelacyjnie wyglądają w każdym wnętrzu, dobrze łączą się z innymi kolorami, więc dobór odpowiedniej farby oraz pozostałych elementów wyposażenia nie przysporzy Ci problemów.
Dębowe meble są dosyć ciężkie i masywne, przez co też dobrze prezentują się w przestrzennych i jasnych pomieszczeniach. Istnieje natomiast kilka sprawdzonych i prostych patentów na to aby optycznie dodać im odrobinę lekkości oraz powabności. Jesteś zainteresowany? Zapraszamy dalej!

Biel i beż

To dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie praktyczne rozwiązania. Nic tak nie podkreśli naturalnie ciemnego zabarwienia drewna jak ściany pomalowane farbą w jasnych, neutralnych kolorach.
Biel to jedna z najbardziej bezpiecznych i uniwersalnych barw z całej palety. Moda na nią w dalszym ciągu nie przeminęła. Beż natomiast jest odcieniem idealnym dla tych, którzy obawiają się nudy i zwyczajności ale nie chcą za bardzo szaleć z kolorem.
Jasne tło skontrastuje ciemny odcień mebli, które tym sposobem wybiją się na pierwszy plan a dodatkowo będą wydawały się na znacznie lżejsze niż są w rzeczywistości.
Oba kolory mają jedną wspólną zaletę – optycznie powiększają przestrzeń, przez co też na ich wybór powinny zdecydować się osoby, które są na etapie urządzania małych i ciemnych wnętrz.

Jaki kolor ścian do dębowych mebli?
Kolory dla odważnych

Czujesz, że Twoje mieszkanie potrzebuje radykalnej odmiany? Chcesz aby wyróżniało się od tradycyjnych aranżacji? Jeżeli należysz do grupy osób, które nie boją się wyzwań i cenią sobie oryginalność postaw na farbę w mocnym, intensywnym kolorze. Ciemny odcień dębowych mebli rewelacyjnie będzie współgrał z takimi barwami jak głęboka czerwień, wino, bordo, butelkowa zieleń, morski błękit itp. Jesteśmy przekonani, że wśród wyżej wymienionych jest odcień, który Cię zainteresował i skupił Twoją uwagę.
Wybierając farbę pamiętaj o złotej zasadzie wszystkich projektantów wnętrz, której należy przestrzegać – jasne kolory powiększają a ciemne – pomniejszają.
Nasza rada! W nowoczesnych i stylowych wnętrzach, niezależnie od ich wielkości ważne jest zachowanie pewnego rodzaju harmonii i balansu. Trikiem wykorzystywanym przez dekoratorów jest nałożenie mocnego koloru na jedną, największą ścianę, która będzie pełniła funkcję tej głównej. Dębowe meble ustawione na takim tle, we wnętrzu gdzie kolory ścian wzajemnie się uzupełniają lub podkreślają nabiorą nowoczesnego i nieco designerskiego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here